2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

Dış mekanların keyifli havasını iç mekanların konforu ile birleştirin!

Yaşamın her alanına keyif ve mutluluk katan Crate and Barrel, 2017 dekorasyon trendlerini evlerinize taşımanız için ilham kaynağı oluyor

Arenson’a göre 2017 yılında iç mimarideki en yaygın trend, dış mekanı içeriye davet etmek olacak. Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun, hava güzel olduğunda insanlar açık havanın tadını çıkarmak ister. Bu tür zamanlarda yaşam alanları, kapıların kanatları açılarak ve dış alanların iç mekan konforuyla donatılmasıyla genişletilir. Bu tür modern açık hava oturma odaları, iç mekan ile dış mekan yaşam alanı arasındaki engeli kırıyor; dış mekanın evden ayrı bir yer olarak değil de onun bir uzantısı olarak hissedilmesini sağlıyor.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

Loş ve Modern Mobilyalar

Crate and Barrel’ın Ürün ve Tasarımdan Sorumlu Başkanı Raymond Arenson, mobilyada yaklaşan ve görülmeye başlanan trendi, “Loş ve Modern” olarak adlandırılıyor. Ev mobilyaları dünyasını öne çıkaran bir atmosfer oluşturan trend, az ışıklı bir ortamı, iç içe geçmiş koyu boyaları, duvar kağıtlarını, kumaşları ve ahşabı da beraberinde getiriyor.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

2017 yılının renkleri ve dokuları…

2017 yılında mavi rengin yine ön planda olduğunu söyleyen Arenson, özellikle koyu mavi ile parlak beyazın birleşimi bu senenin trendleri arasında yer aldığını ekliyor. Malzemelere gelince ise Raymond Arenson, insanların tüm gün boyunca pürüzsüz camlı, akıllı telefonlara dokunduğunu ve bu dokunun giderek daha yaygın bir trende dönüştüğünün altını çiziyor. 2017 yılının koleksiyonlarında Portekiz seramik vazolarından Hint metalik yastıklarına, dalgalı camdan İtalyan sehpa süslerine kadar her şey daha gelişmiş bir dokuya sahip olacak.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

Dekorasyonu tamamlayan son dokunuşlar…

Raymond Arenson, evlerine fark yaratan ufak dokunuşlar yapmak isteyenler için ise boy aynalarını, halıları ve duvar resimlerini öneriyor.

Dramatik bir etki sağlayacak şekilde ölçeklendirilmiş boy aynaları arasından Live Edge Yer Aynasını ön plana çıkartan Arenson, halı konusunda ise Baxter modelinin çok tercih edildiğini söylüyor. Pek çok farklı renkte sunulan Baxter halılar, %100 Yeni Zelanda yününden el örgüsü pelüş olarak üretiliyor.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

Doğal dokulu duvar resimleri ise odalara duygusallık ve hünerli ellerin dokunuşunu getiriyor. Yeni Circulo de Papel, Meksika yerli geleneklerine modern çizgilerin katıldığı iyi bir örnek oluyor. Bu grafik sanat çalışması, Meksika’da altı farklı ağaç kabuğundan yapılmış kağıt kullanılarak özenle kesilip dönerek açılıyormuş hissi verecek şekilde el işçiliğiyle üretiliyor.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

2017 yılının dikkat çekenleri: Çiçekler

Ev dekorasyonunda, gerçeği gibi doğal görünen sera botanikleri bu yılın dikkat çekenleri arasında yer alıyor. Tropik bitkiler, sukulentler, orkideler ve çiçekler elde boyanan malzemelerden elle kesilip şekillendiriliyor; daha sonra tekrar elle renklendirme, gölgelendirme veya serigrafinin ardından doğanın en ince detaylarını, ipeksi dokusunu yansıtacak şekilde çoğaltılıyor. Tıpkı doğada olduğu gibi, farklı bitki yaprağı ve çiçek yaprağı boyutlarının kat kat yerleştirilmesiyle canlı görünümlerini kazanıyor.

2017 Yılına Damga Vuracak Dekorasyon Trendleri

Crate and Barrel, 2017 yılının dekorasyon trendlerini yaşam alanlarına taşımak isteyenleri; Akasya, İstinyePark, Zorlu Center, Maçka Outlet, Akmerkez, Ankara Next Level mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir