2016’ya Veda Ederken Bu Moda Klişelerini Hayatınızdan Çıkarın

2016’ya Veda Ederken Bu Moda Klişelerini Hayatınızdan Çıkarın

Tesettür Giyim Hataları

Spor kıyafetlerle şıklık yakalanmaz, salaş tasarımlar rüküş gösterir, aynı renkler bir arada kullanılmaz, muhteşem uyumu yakalamadan olmaz, çantayla ayakkabı aynı renk olmalı, gümüş ve altın-siyah ve mavi yan yana duramaz, özel günlerde topuklu ayakkabı giyilir vs. gibi onlarca klişeyi ardada sıralamak mümkün. Peki sizce de yeni yıla girerken eskimiş bu moda kurallarını geri bırakmak gerekmiyor mu?

2017’ye kalıplaşmış onlarca düşünceyi yıkarak giriyoruz. Bu yeni özgür düşünceyle stile rahatlık ve aynı zamanda modern bir görünüm katıyoruz. İşte 2016’ya veda ederken hayatınızdan çıkarmanız gereken klişeler.

Tesettür Giyim Hataları

Sportif Kıyafetlerle Şık Olunmaz!

2017 sezonunda sportif parçalar, yüksek modaya hitap ederken akıllarda yıkmak gereken bir klişe beliriyor. Sportif kıyafetlerle şık olunmaz. Yeni sezonun kusursuz tasarımları spor duruşlarla buluşurken bu söz doğruyu yansıtmıyor. Dünya markalarından tesettür giyim markalarına kadar hemen hemen her koleksiyonu etkisi altına alan sportif tasarımlar, şık detaylarla buluşuyor, ortaya yüksek modaya hitap eden cool bir siluet çıkıveriyor.

Tesettür Giyim Hataları

Salaş Kıyafetleri Rüküş Gösterir!

Bir zamanlar vücuda oturan dar kalıptaki kıyafetlerin yerini yeni sezonda bol ve salaş tasarımlar aldı. Hal böyleyken aşırı bol parçalar kimi kadınların kafasında hala rüküşlük ifadesi. Ancak tam aksine dar kalıplar artık demode görünüme sürüklüyor. Bol, dökümlü, big size tasarımlar konforla beraber şıklığın ve elegan görünümü de sembolü.

Tesettür Giyim Hataları

Renk Uyumu Çok Önemli!

Bir kombin hazırlarken en önem verilen, renk uyumudur. Bu sebeple ki bazen saatlerce renkler arasındaki uyum araştırılır. Gömleğe uygun şal, ayakkabıya uygun çanta, hatta aksesuarlar arasındaki uyum. Ancak bu zahmetli düşünceyi yeni sezonda yıkmak gerekiyor. Olabildiğince az renkle, yakın tonlarla hazırlayacağınız kombinler, zamandan tasarruf etmenizi sağlarken minimal görüntünüzü modernizmle buluşturacak.

Tesettür Giyim Hataları

Şık Görünüm için Topuklu Şart!

Kadınların en büyük klişelerinden biri de topuklu ayakkabılar. Daha şık gözükmek için ilk başvurulan parça hiç şüphesiz ki yüksek topuklar. İçinde rahat edilmeyen, günün koşturmacası içinde acıya sebep veren ve hatta yüzünüzdeki mutsuzluğun tek sebebi. Ancak şık olmak için illa ki topuklu giymek gerekmiyor. Düz ayakkabılar, babetler ve sneakerlerın sezonu 2017.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir