2016’da Stilinize Damga Vuracak Kararlar

2016’da Stilinize Damga Vuracak Kararlar

2016 Tesettür Giyim Modelleri

2016’nın İlkbahar – Yaz sezonuna adım atarken, ‘yepyeni bir ben’e kavuşun. Geçtiğiniz yıl yaptığınız tüm hatalardan sıyrılıp bambaşka stillere bürünün. Doğayla beraber siz de kendinizi yenileyin.

Peki, nedir bu en sık yapılan hatalar, yepyeni bir ben’e kavuşmanın sırrı nedir? Gelin 2016 ‘da yepyeni bir ben anlayışıyla alacağınız kararlara yakından bakalım!

2016 Tesettür Giyim Stil Önerileri

Dar Kıyafetlerden Kurtulacağım!

Ne yapmamalı? Görüntüsüne kanıp alınan o daracık elbiseler, pantolonlar… Tesettüre hiçbir şekilde uygun düşmeyen bu giyim, stil olarak da oldukça iğreti duruyor. Aniden bir karar verin, dolabınızdaki tüm dar kıyafetleri çöp poşetine doldurun. Dıştan içe rahatlama duygusunu hissedeceksiniz.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Ne yapmalı? Sezonda öne çıkan salaş bosbol tunikler, pantolonlar, elbiseler rahat, şık ve tesettüre de zıt düşmeyen kesimdeler. Sizler de bu parçalardan edinip hem ruhen hem bedenen rahatlayın!

2016 Tesettür Giyim Stil Önerileri

Kendimi Mutlu Edeceğim!

Ne yapmamalı? Her alışverişimizde alacağımız bir parça için onlarca soru soruyoruz kendimize. Hangi kıyafetle uyar, hangi renkle kombinlenir vs. vs.. Soruları bir kenara bırakın. Gördünüz ve beğendiniz değil mi? Daha ötesi yok. Yeni moda anlayışında katı kurallar tamamen yıkıldı. Olmazlar artık olur!

Ne yapmalı? Yepyeni bir ben için sadece dar kıyafetlerden uzaklaşıp bol parçalara yönelmek de yetmiyor tabii ki. Giyim hatalarından ziyade yenilik için kendinizi şımartacak mutlu edecek parçalar da edinmelisiniz. Örneğin, bir çift sevimli ayakkabı edinin. Ya da bir gözlük, belki de bir çanta.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Renkleri Doğru Kullanmayı Öğreneceğim!

Ne yapmamalı? Tesettür giyimde renklerin kombinlerde ayrı bir yeri var. Tek bir parçayla kombin yapma gibi bir lüks yok. En azından maksi boy bir elbise giyseniz, illa ki başörtü rengini de buna uydurmaya çalışacaksınız. Üstüne çanta ve ayakkabı. Hal böyleyken, renklerin önemi de artıyor. Bunun için ilk yapmanız gereken klasikleşmiş söylemlerden kurtulmanız. Siyahla kırmızı, yeşille turuncu giymeniz gerekmez.

2016 Tesettür Giyim Stil Önerileri

Ne yapmalı? Son yıllarda aynı tonları bir arada kullanmak, özellikle tesettür giyimde fresh bir görüntü sağlıyor. Elegan, şık bir duruşa bürünüyor. Burada dikkat etmek gereken, bu renkler nasıl kullanılır? Diğer yazılarımızda bulabileceğiniz, renkleri kullanma kılavuzu bu konuda işinize yarayacaktır. Pantone renklerinden sezonda öne çıkan ilk 10 renk, kendi arasında da harika uyum yakalıyor. Sizler de bu renklerin yer alacağı parçalarla, harika kombinlere imza atabilirsiniz. Bu konuyu biraz daha irdelemek istiyorsanız geçtiğimiz günlerde paylaştığımız 12 Farklı Kombin Önerisi Ile 2016 Yaz Renkleri başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

2016 Tesettür Giyim Stil Önerileri

Aksesuarlarımı Gözden Geçireceğim

Ne yapmamalı? Sadece tesettürlü hanımlarda değil herkeste aşırı aksesuar, görüntü kirliliğine yol açıyor. Aşırı büyük taşlı kolyeler, upuzun onlarca zincir kolye, bilekten dirseklere kadar uzanan bileklikler, “şallardan görünen küpeler!” moda hatası olmanın da ötesinde.

2016 Tesettür Giyim Stil Önerileri

Ne yapmalı? Her insan hata yapar deyip, aksesuar kutunuzu önünüze dökün ve temizliğe gidin. Büyük taşlardan, göz yoran kolyelerden, rengârenk bilekliklerden, özellikle deri olanlarından sıyrılın. Daha zarif görüntü veren kolyeleri sade gömlek, elbise ve tuniklerinizle kullanın. Bileklikler yerine zarif duruşlu saatleri tercih edin. Çoğu zaman hiç aksesuar çok şıklıktır!

Yazı: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *