11. Türkçe Olimpiyatları Evrensel Barış Temasıyla Başlıyor

11. Türkçe Olimpiyatları Evrensel Barış Temasıyla Başlıyor

2013 - 11. Türkçe Olimpiyatları

Türkçe Olimpiyatları yıllardır Türkçe’nin ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkıda bulunmuş bir organizasyon. Bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Türkçe Olimpiyatlarında ana tema “Evrensel Barışa Doğru”…

11. Türkçe Olimpiyatları 22 Mayıs – 16 Haziran tarihlerinde Yapılacak

TÜRKÇEDER yani Uluslararası Türkçe Derneği tarafından her yıl düzenlenen, “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” bünyesindeki 11. Türkçe Olimpiyatları ve Kültür ŞöleniEvrensel Barışa Doğru” temasıyla başlıyor. Bu sene katılım yine oldukça fazla. Festivalde 140 ülkeden 2000 öğrenci, Türkçe’yi en güzel şekilde kullanarak birinci olmak için ter dökecek. 22 Mayıs’da Atatürk Olimpiyat Stadı‘nda yapılacak basın toplantısıyla başlayacak olan festival 16 Haziran’a kadar devam edecek. Yarışma 55 il ve 99 sahnede gerçekleştirilecek. Bu yıl Türkçe Olimpiyatları‘nın ana sponsoru ise Bank Asya olacak. Yarışmacılar her yıl olduğu gibi bu yılda şarkı, şiir ve güzel konuşma gibi yeteneklerini sergileyecekler.

2013 - 11. Türkçe Olimpiyatları

Evrensel Barışa Doğru

Dünyanın uzak diyarlarından Türkçe‘yi en iyi şekilde kullanan çocukları ödüllendirmek, bunun birlikte bir sevgi ve kardeşlik köprüsü kurmak amacıyla tam 10 yıldır düzenenlenen Türkçe Olimpiyatları‘nın bu seneki ana teması Evrensel Barış olacak. Farklı coğrafyalardan farklı din, dil ve ırklardan binlerce çocuk şarkı, şiir, halk oyunları, tiyatro ve hatta kısa film dallarında hünerlerini sergileyecekler.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir