Temmuz Ayının Rengi Ne?

Temmuz Ayının Rengi Ne?

Qooq Store Elbise (Hülya Aslan)

Pandeminin tüm karamsarlığından kurtaracak temmuz ayının renkleriyle tanışın. Biri evde geçen günlere inat doğanın en iç açıcı tonu, ‘gök mavisi‘, bir diğeri de kaybolan enerjinizi yerine getirecek ‘kadife çiçeği‘ rengi. Gardırobunuza yaz coşkusu getirecek trend renklerle değişime şimdiden hazır olun.

Manuka Mavi Gömlek- Refka Mavi Eşofman Takım (Harmandalı Ahsen)

Refka Eşofman

Gök Mavisi ile Rahat Bir Nefes Alın

Güneşli bir günde berrak bir gökyüzünü kombinlerinizde taşımak için sebep çok. Şöyle rahat bir nefes aldıracak gök mavisi tonu, yumuşacık tavrıyla stilinize de ruhunuza da rütbe atlatacak. Salgın nedeniyle bir yılı aşkın süredir evde kalmanın ardından motivasyonu yükseltecek gök mavisi, sokak stillerinde her parçada cool bir görünüm sunuyor.

Tory Bruch Turuncu Elbise -Fendi Mavi Elbise

Dünya Markalarının Radarında

2021 yaz koleksiyonları, salgının depresif hallerini silmek için tasarlandı. Kiminin yolu iç ferahlatan mavilere kimininki de enerji kadife çiçeğine çıktı. Hepsi ama hepsi doğadan bir parçadan aldı.

2021 Tesettür Elbise

Boss, Fendi, Salvatore Ferragamo gibi dünyaca ünlü isimler neredeyse her parçada gök mavisini kullandı. Tory Bruch, Adeam, Sportmax, Valentino gibi markalar da tercihini kadife çiçeğinden yana kullandı. Her iki renkle de beğeni toplayan tasarımların güzelliği, sadece podyumda kalmadı sokak stiline kadar indi.

Normcore Mavi Elbise

Normcore Elbise
Normcore Çiçekli Elbise

Mavi Takımdan Çiçekli Elbiselere

Ofis stilinin güçlü ikilisi ceketli takımlar, çiçekli elbiseler, dantel ya da fisto dokulu parçalar, oversize gömlekler, uçuş uçuş şifon abiyeler, pamuk şallar ve hatta sandaletler hep gök mavisinin etkisinde güzelleşti bu sezon. Gündüzden geceye her ana etki etmeye kararlı olan rengimiz, tesettür markalarının da radarına takıldı.

2021 Tesettür Desenli Elbise

Muhafazakar çizgiye yakışan tonlardan biri olan gök mavisi, zarif bir kombinin vazgeçilmezi. Kevser Sarıoğlu‘nun uzun boy gök mavisi gömleği, Normcore‘un ferah mı ferah elbisesi, Sarprive‘ın fistolu ve Qooq Store‘un desenli elbisesi sayabileceklerimizden sadece birkaçı.

Kadriye Baştürk Turuncu Takım (Sena Sever)

En Enerjik Turuncular

Temmuz ayının en moda rengi kadife çiçeği, doğadan kombinlere geçiş yapıyor. Pantone her ne kadar sonbaharı çağrıştırdığını söylese de bu enerjik rengin yaz günlerindeki samimiyetinden sual olunmaz.

Turuncu Tesettür Sweat

Oldukça çekici olan bu renk, beyaz tenlilere olduğu kadar esmerlere; esmerlere olduğu kadar yaz güneşinde bronzlaşan tenlere, yani herkese çok ama çok yakışıyor.

Yaqa Desenli Elbise - Touche Turuncu Elbise (Betül Gedik)

Tatil Günlerinden Şehre Motivasyon

Kadife çiçeğinin capcanlı görünümleri, tatilin hareketli günlerine çok yakışıyor. Ancak onu sadece bu günler için düşünmemek gerek. O, mesai saatlerinden davetlere her yerde üzerinizde olmaya hazır. Kadife çiçeği tunikler, ceketler ve desenli elbiseler… Bu parçalardan herhangi biriyle motivasyonu zirveye taşımak sizin elinizde.

Emiles Tunik (Kardelen)

Birlikte de Çok Uyumlular

Gök mavisi, kendi rengiyle ve opak beyazlarla harika bir uyum yakalıyor. Kadife çiçeği rengi de bej rengi ve hasır parçalarla oldukça iyi arkadaş. Ancak temmuz ayının trendi bu iki renk, yan yana da oldukça popüler. Sezonda kontrast uyumların moda olduğunu düşünürsek denemeye değer.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir