Sporun En Eğlenceli Hali

Sporun En Eğlenceli Hali

İBB, Plaj ve Piknik Alanlarında Özel Etkinlikler Düzenliyor (2)

İBB, Plaj ve Piknik Alanlarında Özel Etkinlikler Düzenliyor

Büyükşehir’in plaj ve piknik alanlarını birer spor alanına dönüştürme projesi bu yıl da devam ediyor. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor AŞ işbirliğinde, plaj ve piknik alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen aktiviteler ile İstanbullular hem spor yapma imkanı buluyor hem de doyasıya eğleniyor.

Kurulan özel etkinlik alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde yarışan İstanbullular doyasıya eğleniyor. Açık havada spor yapma fırsatı ile stresten arınan vatandaşlar ayrıca eğlenceli ve motive edici yönüyle egzersiz yapma imkanı da buluyor.

İBB, Plaj ve Piknik Alanlarında Özel Etkinlikler Düzenliyor (3)

Uzman Eğitmenler Eşliğinde, Spor ve Eğlence Bir Arada

İstanbullular hafta içi ve Cumartesi günü 12.00-18.00 saatleri arasında plaj ve piknik alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde hem doyasıya eğleniyor hem de spor yapma fırsatı buluyor. Plaj ve piknik alanlarında oluşturulan özel etkinlik alanlarında İstanbullulara yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen ip atlama yarışları, çuval yarışları, halat çekme yarışları, tırmanma duvarı, canlı langırt, plaj voleybolu, plaj futbolu, mendil kapmaca, yakar top, renkli istop, penaltı yarışları, top sektirme yarışları, badminton yarışları, yüzme yarışları ve çeşitli animasyon aktiviteleri ile halk spor ile buluşturuluyor.

İBB, Plaj ve Piknik Alanlarında Özel Etkinlikler Düzenliyor (4)

Eğitmenler nezaretinde gerçekleştirilen etkinliklere katılan vatandaşlara tişört, şapka, voleybol topu, basketbol topu, futbol topu gibi çeşitli hediyeler veriliyor. Gençlerimizi spora teşvik etmek açısından büyük önem taşıyan, günü birlik de olsa İstanbulluları spor heyecanıyla buluşturan uygulama ile plajlar da artık spor yapılan mekanlar arasında yer alıyor.

İstanbul’u büyük bir spor sahası haline getirme hedefi doğrultusunda spor yapma kültürü oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlamak için bütün alanları değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yine plajlar ve piknik alanlarında yaz dönemi boyunca İstanbulluları spor ve eğlenceyle buluşturmaya devam edecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir