Sömestr Tatilinde Küçük Sanatseverler Orman Lokantasına Gidiyor

Sömestr Tatilinde Küçük Sanatseverler Orman Lokantasına Gidiyor

Sevinç Erbulak Anlatımıyla Orman Lokantası Masalı

İş Sanat’ın, geleceğin sanatseverleri çocuklar için hazırladığı müzikli masal serisi Evvel Zaman Dışından Masallar’dan Orman Lokantası, 27 Ocak Pazar günü, bu kez sömestr tatilinde, çocukları eğlence dolu bir maceraya davet ediyor.

Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Dışından Masallar serisinden Orman Lokantası, küçük izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcı olarak sesiyle hayat vereceği Orman Lokantası, çocukları eğlence dolu bir maceraya çıkaracak.

Sevinç Erbulak Sunumuyla Orman Lokantası Gösterisi

Hikayenin masal anlatmayı çok seven kahramanı bir gün, aynı masalları anlatmaktan sıkılır. Üstelik masallardaki kötü kalpli kurtlardan, korkunç kahkahalı cadılardan da hiç hoşlanmaz. Tüm masal kahramanları iyi kalpli olsun, hepsi birbiriyle dost olsun ister.

Düşünür, taşınır ve bu duruma harika bir çözüm bulur: Masalları, kötü kalpli kahramanlardan arındırarak yeniden yazar. Çünkü masallar değişirse dünyanın da değişebileceğini düşünür. Orman Lokantası, kahramanımızın bu yöntemle anlattığı bir Hansel ile Gretel hikayesi… Ama bildiğimiz Hansel ile Gretel hikayesinden biraz daha farklı. Çünkü bu masalda kötü kalpli cadılara yer yok.

Sevinç Erbulak Anlatımıyla Orman Lokantası Gösterisi

Hansel ile Gretel, ormandaki bir kulübede odunculuk yapan anne ve babalarıyla birlikte yaşıyorlar. Ev işlerine yardım ettikten sonra çıkıp ormanda oyunlar oynuyorlar ve hava kararmadan önce eve dönüyorlar. Bir gün ormanda dolaşırlarken oyun oynamaya öyle dalıyorlar ki zamanın nasıl geçtiğini unutuyorlar. Ağaçların arasında saklambaç oynarken yollarını kaybediyorlar. Ama Hansel’in cebine doldurup yol boyu bıraktığı çakıl taşlarını takip ederek eve dönmeyi başarıyorlar. Günlerden bir gün, iki kardeş yine oyun oynamak için ormana gidiyor. Oyunlar oyunları, saatler saatleri kovalıyor ve sonunda yine kayboluyorlar. Bakalım bu kez Hansel’in cebindekiler, iki kardeşin evlerine dönmesini sağlayacak mı?

Sevinç Erbulak Sunumuyla Orman Lokantası Masalı

Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile renklenecek Orman Lokantası, çocuklara eğlenceli bir gün yaşatacak. Orman Lokantası oyununun müziklerini Çiğdem Erken, kostümlerini Tomris Kuzu, koreografisini Tuğçe Tuna, sahne ve dekor tasarımını ise Cem Yılmazer yaptı.

Müzik ve dansla dolu bu oyunu kaçırmamak için 27 Ocak Pazar günü, saat 15.00’i takvimlerinize not etmeyi unutmayın.

Bilet Fiyatı:  Tam – 33.50 TL / Öğrenci – 23.50 TL

Sevinç Erbulak Anlatımıyla Yekta Kopan'ın Yazdığı Orman Lokantası Gösterisi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir