Pembe Kombinlerle Barbie’nin Toz Pembe Dünyasına Yolculuk

Pembe Kombinlerle Barbie’nin Toz Pembe Dünyasına Yolculuk

Pembe Desenli Elbise - Sena Sever

Pembenin çocuksu olduğunu düşünenler hatta moda dünyasının minimalist çizgisinden uzak sayanlar artık fikrini değiştiriyor. Şimdilerde pembe adeta altın çağını yaşıyor ve Barbiecore trendinin de odak noktası oluyor. Daha vizyona girmeden Barbiecore akımını başlatan Barbie filmi, aynı zamanda birçok ünlü markayla da yaptığı iş birlikleriyle dikkatlerimizi üzerine çekiyor. Ünlü giyim markalarından ayakkabı markalarına kadar birçok alanda üretilen Barbie temalı ürünler, filmin 2023 yılına damga vurduğunun sinyallerini bizlere veriyor.

Peki, renkli giyinmeyenler bu trende nasıl ayak uydurabilir? Kombinlerde başlı başına değil de tek parçayla pembeye yer vermeyi deneyebilirsiniz. Bu noktada kıyafetlerden olduğu kadar ayakkabı ve çantalardan da destek almayı es geçmeyin! O halde sevimlilik dozu yüksek pembe kombinlerle Barbie’nin toz pembe dünyasına yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Pembe Desenli Etek Kombini

Mango Etek
Mango Gömlek
Mango Bilezik
Mango Çanta
Mango Sandalet

Barbiecore Stiline İlk Adım

Barbie akımında her ne kadar baştan aşağı pembe kombinler yapılsa da henüz buna cesaret edemeyenler için en yakın stili deneyebilirsiniz. Bunun için ilk adım olarak pembe desenli etek ve beyaz gömlek ikilisini eşleştirin. Yine akımı dengelemek adına pembe sandaletler, beyaz çanta ve ışıltı katacak gold-gümüş bileklik… İşte pembe-beyaz dengesiyle en sade Barbie stili.

Fuşya Pembe Etekler

Mango Etek
Allday Etek

Sportif Barbie Stili

Sportif bir görünüm için; pek çok markanın ‘Barbie’ özel koleksiyonunda karşımıza çıkan baskılı tişörtler ve taş işlemeli beyaz-pembe detaylı spor ayakkabılarını pembe eteklerle kombinleyebilirsiniz. Çanta olarak ise pembe detaylı baget çanta kullanabilir, yine aynı tonlarda retro güneş gözlükleri ve ikili kolyelerle sportif Barbie atilinizi tamamlayabilirsiniz.

Pembe Çiçekli Etek Kombini

Kombin Detayları:

  • Etek -Valentino Garavani
  • Gömlek- Toteme
  • Ayakkabı – Bottega Veneta
  • Çanta – Valentino Garavani

Barbiecore Akımına Zıtlık Kat

Barbie akımının en iyi hali pembeyi kesinlikle kendi tonlarıyla kombinlemek. Ancak farklı ve ikonik bir duruş için zıtlaşmak isterseniz mavi ve fıstık yeşili renklerini tercih edebilirsiniz. Mesela, pembe çiçekli etek üzerine mavi gömlek giyebilir, ayakkabı ve çanta renk seçimini de beyazdan yana kullanabilirsiniz.

Pembe Takım- Pembe Desenli Elbise - Pembe Ferace

Pembe Takım
Desenli Elbise
Pembe Ferace

Barbiecore Stilinin Optimist Havası

Pembe tonlarının optimist havasını kombinlere dahil ederek barbiecore akımına sizde dahil olabilirsiniz. Yani baştan aşağı, açıktan koyuya, canlıdan softa tüm pembe tonlarını bir araya getirmek de zorunlu değil. Burada size bej, beyaz, ekru gibi geçiş tonları yardımcı olabilir. Mesela pembe feraceyi, beyaz basic tişört ve pantolonla ya da ikili takımı yine beyaz sneaker ve çantayla kombinlemek gibi… İşin içine desenleri de dahil ederek stile biraz da hareket katabilirsiniz.

Pembe Gömlek ve Pembe Etek ile Kombin

Mango Etek
Mango Gömlek
Mango Yüzük
Mango Küpe
Mango Şal
Mango Çanta
Mango Sandalet

En Güçlü Barbiecore Stili

Barbiecore stilinde en canlı, en güçlü ve en parlak pembe tonları baş rol oynuyor. Bu yüzden de dolaplarda eğer yoksa eklenecek parçalar pembe etekler, takımlar, uzun elbiseler, ceketler, gömlekler oluyor. Bu akıma ayak uydurmak için pembe gömlek etek ikilisiyle bir takım oluşturup beyaz sandaletler ve desenli şalı stilinize dahil edebilir, gold çanta ve aksesuarlarla ışıltınızı artırabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir