Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Giyim Hataları

Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Giyim Hataları

Yaşlı Gösteren Tesettür Giyim Hataları

Giyim tercihlerimizde yaptığımız birçok hata stili aşağı çekerken yaşımızı da maalesef yukarı çekebiliyor. Oysaki tasarlanan birçok giyim ürünü, fresh bir görüntü oluşturabilmemiz için sergileniyor. Hal böyleyken bizler de yanlış kombinlere imza atarak giyim tercihlerimizde yaş sorunsalı oluşturabiliyoruz. Yaşa göre giyinmekten öte, seçtiğimiz bazı ürünler yaşımıza hitap etse de yanlış eşleştirmeler sonucu hatalara düşebiliyoruz. Karmaşık desenler, hayatımıza yerleşen koyu renkler, yanlış kumaşlar… Bunlarla beraber hatalı tasarımlar… İşte, yaşlı görünmemize sebep olan giyim hataları nelerdir gelin birlikte bakalım.

Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Karmaşık Desenler

Karmaşık Desenlere Dikkat

Şal kullanımı eşarplara göre her zaman daha spor ve genç bir hava katıyor. Eşarplarda ise bu hava klasik bir görünüme bürünüyor. Bu sebeple yanlış yapılacak bir tercih de yaşınızı olduğundan fazla gösterebilir. Dikkat etmeniz gereken ise neon renklerden ve karışık desenlerden uzak durmanız olacaktır. Desenli eşarpları tercih ediyor olsanız bile karmaşık desenler ve detayların olmadığı göz yormayan eşarpları tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.

Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Şal Bağlama

Sportif Görünüm Veren Şalları Kullanın

Şallar her zaman daha genç ve sportif görünüm veriyor olsa da burada da şal bağlama şekilleri sizler yanlışa itebilir. Son zamanlarda Hijab stil bağlama modelleri öne çıkıyor olsa da aşırı büyük topuzlar ve kat kat bağlanmış şallar, tesettüre uymayan dikkat çekicilikle beraber yaşınızı da büyük gösterebilir.

Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Koyu Renkler

Koyu Tonlara Boğulmayın

Karmaşık desenlerin olduğu kadar renk seçimleri de giyim tercihlerine etki ediyor. Son zamanlarda öne çıkan tek rengi baştan aşağı uygulamak, yanlış tasarımlarla buluştuğunda yaşınızı olduğundan fazla gösterebilir. Tasarımlarda modern çizgiler yer alıyorsa oldukça trend bir görünüm veren bu stil yanlış bir seçimde stilinizi aşağı, yaşınızı da yukarı çekecektir. Özellikle koyu kahve tonları bu konuda oldukça riskli bir seçim oluyor. Özellikle koyu tonları günbegün kullanmak yaşınızı da günbegün arttıracaktır.

Yaşlı Gösteren Renkler Neon

Neon Renklerden Uzak Durun

Koyu tonlardaki bu riskler neon renklerde de karşımıza çıkıyor. Özellikle canlı, neon renkleri bir arada kullanmak tesettürün de sadeliğine ters düşerken yaşınızı da oldukça fazla gösterecektir. Bunun yerine kontrast renklerdeki uyumu yakalayarak bir kombin oluşturmanız daha doğru olacaktır.

Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Yanlış Kumaş

Yanlış Kumaş Seçimi

Kıyafetlerimizde renk ve desenin olduğu kadar kumaşların da önemi büyük. Özellikle jarse, saten ve kadife kumaşlar bu konuda büyük bir risk taşıyor. Sezonun öne çıkanı kadife kumaşlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Usta ellerden çıktığında harika sonuçlar bu kumaşla tasarlanmış kıyafetler, yanlış kesimlerde yaşınızı olduğundan daha büyük gösterebilir. Özellikle bu kumaşlar farklı ayrıntılarla yoğunlaştırıldığında hem demode bir görünüm hem de yaşça büyük bir görünüm oluşturabiliyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir