Mor ve Işıltı Bu Nişan Kıyafetinde Buluştu

Mor ve Işıltı Bu Nişan Kıyafetinde Buluştu

Mor Nişanlık Modeli

Moru severim; ağır bir renktir. İfade olarak duyguyu anlatsa da, ağırlığıyla da duyguyu ince bir atmosferle mantığı da simgeler. Kırmızının ve mavinin bileşiminden oluşan bu renk, kırmızının iddiası, mavinin de duruluğu birleşince duygunun mantığa zorladığı, mantığın da duyguya dur dediği bir durumdur bu aslında.

Renkler konusunda ihtisas yapan renk bilimcilerin en büyük zorluğu, şartlara ve duruma göre renk belirlemede tek başına karar veremezler. Kullanacağımız renkler, zaman ve mekanın aynı zamanda bilimsel ve kültürel değerlerin uyumuna kadar düşünceleri içerir. Rengin, tadın, kokunun, dokunuşun bir anlamı vardır. Hislerimiz bizim nerede, nasıl ve ne şekilde olmamız gerektiğini de belirler.

Özel günlerin özel elbiseleri ve özel kıyafetleri olmalıdır. Bu elbisemiz de bir nişan kıyafeti olarak belirleyebiliriz. Bu mor elbise, pembe de olabilirdi. Beyaz ya da tam tersi siyah da olabilirdi. Bunun özelliği elbisenin bele ve kalçaya kadar olan kesimi ve işlemeli desenleriyle, etek kısmının ayrıcalığının verdiği güzellik bu elbiseye değer üstüne değer katmıyor mu!.. Böyle bir elbiseye sahip olan hanımefendiler özel gün ve gecelerin hatırasında güzellik ve estetik abidesini yansıtırlar. O gecenin odak noktası bu elbiseyi taşıyanlar kadar, bu elbiseyle vücut bulanlardır.

Ekru ışıltılı bir ceket, ekru ışıltılı ve taşlı ayakkabılar, mor taşlarla süslenmiş küresel bir yüzük, taşlı ve pırıltılı bir bilezik, küçük ve zarif bir çantayla birlikte bir düşünün… Böyle bir kıyafete lila bir eşarp ya da ipek bir şalı ihmal etmeyelim. Bu aslında bir saray kıyafeti bir saray kültürüdür. Bu mor elbise, ekrunun veya pembenin dışında olgun bir düşüncenin duyguya dökülüşüdür. Bu endamla ben buyum demektir.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir