Minimal Giyimde Maksimum Şıklık Oluşturmanın Yolları

Minimal Giyimde Maksimum Şıklık Oluşturmanın Yolları

Pileli Etek ve Desenli Triko kazak Kombini

Minimal giyim stiliyle maksimal şıklık oluşturmanın birçok yolu var. Az parçayla sadeliği yakalarken vücut proporsiyonunuza uygun en doğru tasarımı seçebilmek, renk eşleşmelerini bilmek, trendleri iyi yorumlamak ve en önemlisi yazımızdaki ipuçlarını yakalamak.

Lacivert Elbise ve Tulum Modeli

Ne Kadar Az Parça O Kadar Çok Şıklık

Minimal giyimin özünde yatan sadeliği korumak için kombinleri olabildiğince az parçayla oluşturun. Elbise, tulum, jile, takım gibi tek parça konforuna dolaplarda geniş yer ayırın. Kat kat giyinmenizi gerektirecek parçalardan uzak durun.

Tüvit Kumaş Tesettür Elbise Modeli

Tüvit, Krep, Şifon ve Saten Gibi Dokuları Tercih Edin

Minimal giyimi yansıtırken kullanacağınız tasarımların dokusu çok ama çok önemli. Sıradan bir elbiseyi şık yapacak tüvit, krep, şifon ve saten gibi kumaşlar dolaplarınızda geniş yer bulmalı.

Camel İkili Takım

Monokrom ya da Ton Sür Ton Trendine Uyum Sağlayın

Her zaman tek parça konforunu yakalamak mümkün olmayacak. Bunun içinse doğru renk oyunlarını bilmeniz gerekiyor. Son zamanların en minimal eşleşmelerinde monokrom (baştan aşağı aynı renk) ve ton sür ton (aynı rengin farklı tonları) var.

Triko Hırka Kombinleri

Bol Giyinin ama Salaş Görünümlerden Uzak Durun

Son yılların en havalı görünümlerinde oversize tasarımlar baş rol oynuyor. Ancak bu salaş bir görünüm oluşturmak demek değil. Bunun için orantıyı iyi yapmalısınız. Dar silüetli bir elbiseyle oversize paltoyu eşleştirebilir, kalem eteklerle big size bir kazağı kullanabilirsiniz. Aynı kombinde baştan aşağı aşırı bir bolluk, sizi minimal görünümün zarifliğinden uzaklaştırabilir.

Siyah Beyaz Tesettür Kombin

Siyahın Gücünü Göz Ardı Etmeyin

Minimal stilin iki baş rol rengi varsa o da siyah ve beyazdır. Bu ikilinin bir aradaki yeri de ayrı ayrı kombinlenmesi de siluetleri tek çırpıda şıklığa dönüştürüyor.

Kazayağı Desen Panço

Doğru Deseni Seçin

Karmaşık desenler, fazla iri baskılar, göz yoran grafiklerden uzak durun. Sezon trendleri arasından vahşi , ekose ve renk bloklarından oluşan geometrik desenleri seçin.

Nude Tonlarında Dış Giyim Modelleri

Dış Giyim Parçalarına Önem Verin

Tesettürlü kadını en iyi yansıtan parça hiç şüphesiz dış giyim ürünleri. Bu sebeple en akıllıca yatırımı bu tasarımlara yapmalısınız. Kış mevsiminde paltolar, yaz mevsiminde trençkotlar en havalı kombinlerin baş rol oyuncusu. Siyah gibi en temel rengin yanında beyaz, ekru ve nude tonlardaki dış giyim ürünlerine her zaman ihtiyacınız olacak.

Kırmızı Takım ve Leopar Desen Etek Kombinleri

Maskülen Giyimle Feminen Esintileri Karıştırın

İki zıt tavrı bir arada kullanmanın minimalist kombinlerde önemi oldukça büyük. Kruvaze ceket ve etek kombinlerindeki maskülenliği kırmızı renkte seçerek feminen esintiyi yakalayabilirsiniz. Bununla beraber zıt stillerde aynı etkiyi yakalayacak. Hafta sonuna leopar desenli bir etekle trikoları eşleştirip hem minimal hem şık hem konforlu kombini sağlayın.

Stilletto, Bootie ve İkonik Çantaların Ön Planda Olduğu Kombinler

Stilletto, Bootie ve İkonik Çantalar Ön Planda Olmalı

Minimal stilin en şık yorumları için aslında yapmanız gereken çok basit. Son zamanların öne çıkanlarından çorap bootie, rugan ya da ekru botlar, stilettolar, el çantaları paltolarınızla eşleştiğinde başka hiçbir detaya ihtiyaç duyurmayacak.

Kemer Detaylı Manto Modelleri

Beli Saran Kuşaklar ve İncecik Kemerleri Sevin

Minimalist görünümlerde bel vurgusu oldukça önemli. Elbise, etek ve dış giyim tercihlerinizde belinize dolanacak kuşak ya da incecik kemerler hem zarifliği hem şıklığı sergileyecek.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir