Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Ufak tefek, minyon kadınların kıyafet ve aksesuar seçimlerine diğerlerine göre bir tık daha dikkat etmeleri gerekir. Tabii şu soruya da sorabilirsiniz, “Neye göre minyon, kime göre minyon?” ancak şunu baştan söyleyelim ki 1.60 cm ve altı boya sahip olanlar minyon kadındır. Bu boy oranında olanlar için mutlaka bilinmesi gerekenleri yazdık.

Boyunuz ortalamadan kısa diye depresyonla girmenize hiç gerek yok. Vücudunuzu doğru tanıdığınızda ve proporsiyonunuzun farkında olduğunuzda kusursuz bir algı oluşturmanızın önünde kim geçebilir? Markaların sizler için “petite” koleksiyonları çıkarttığının dipnotunu da verelim. İşte kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna cevap niteliği taşıyan stil önerileri.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giyinmeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giyinmeli?

Boyunuz kısa ise bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durun. Zaten kısa olan bacak boyunuzu bu tarz ayakkabılar sayesinde keserek olduğundan da kısa gösteriyorsunuz. Topuklu ayakkabılarda da tercihiniz platform topuklu ayakkabılardan değil, stilettolardan yana olsun. Kalın platform ayakkabı giymek demek “benim boyum kısa da uzatma çabası içerisindeyim” demektir. Seçiminizi stiletto ‘dan yana kullanın ve kusursuz görünün.

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Elbise Giyinmeli?

Uzun elbiseler boyunuzu uzun gösterme konusunda yol arkadaşınız olabilir. Vücudunuza tam oturan elbiseler sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Fakat dar giyinmeyi tercih etmiyorsanız çizgilerden ilham alabilirsiniz. Dikey çizgiler sizi her zaman uzun gösterecektir

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli?

Kısa boylu kadınlar için en uygun pantolon kesimi ise ayak bileğinizin biraz altında bitenler. İspanyol paça jean pantolanlar da tam size göre. Bu tarz bol pantolonlar giydiğinizde topuklu ayakkabınızın görünmemesine dikkat edin.

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Kısa Boylu Nasıl Etek Giyinmeli?

Gelelim eteklere… Yüksek belli etekler gardırobunuzun tahtına oturmalı. Kilo probleminiz varsa modeline dikkat etmelisiniz. Renk bloklarıyla vücudunuzu bölmeyin, tek renk ya da tonsürton olarak giyinin.

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Desenler de önemli elbette… Kocaman desenler ve baskılar size göre değil. Siz daha küçük, naif desenlerin kadınısınız. Peki ya aksesuarlar? dediğinizi duyar gibiyim. Çanta her kadının vazgeçilmezi fakat siz büyük çantalardan uzak durun. Bu tarz büyük çantalar yerine boyunuzla orantılı küçük ya da orta boy çantalara yönelin. Boynunuzdan aşağı dökülen ince uzun kolye/ler, minik top ya da kristal küpeler ve zarif saatler de olmazsa olmazlarınızdan olmalı.

Kısa Kadınlar için Tesettür Giyim Modelleri

Yukarıda yazılan her şey sizin var olan güzelliğinize güzellik katmak için yazıldı. Fakat en önemlisi sizin kendinize olan öz güveniniz ve yüzünüzdeki kocaman gülümsemeniz. Bu iki şey yok ise yukarıda yazılanların bir değeri yok, bunu unutmayın.

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir