Kış Aylarında Yapılan 6 Stil Hatası

Kış Aylarında Yapılan 6 Stil Hatası

Kışın Yapılan Stil Hataları

Yeni sezonun baskın trendlerini stil rotasında eritirken hataya düşmeyin. Güçlü duruşu ve doğallığı kaybetmeden şık silueti yakalayın.

Renkli dünyanın şaşaasına, katman katman kombinlere açılan yansımalardan uzak durun. Siz en iyisi, bu kış yapmamanız gereken 5 stil hatasına göz atın, ipuçlarını yakalayın.

Kışın Yapılan Stil Hataları

Kat Kat Giyinmeyi Abartmak

Keskin soğuklardan korunmak için sıkça yapılan katmanlı kombinlere dikkat. Kat kat giyinerek birarada trend görünüm sağlamak mümkünken işin dozunu abartanların stil yıldızı anında düşüşe geçiyor. Gömlek üzerine kazak, kazak üzerine hırka, hırka üzerine palto derken ortaya olduğundan daha kilolu bir görünüm ve şıklık algısı yerlerde bir stil çıkıyor. Siz siz olun kat kat giyinme trendini abartmayın.

Tesettür Kürk Yelek

Kürkün Gösterişine Kapılmak

Kış aylarında yapılan en sık hatalardan birisi de kürkün gösterişli dünyasına kapılmak. Özellikle tesettürlü kadınların muhafazakar duruşuna gölge düşüren bu hata, eskimolardan hallice bir görünüme neden oluyor. Baştan aşağı kürk palto ve kabanlar yerine, şıklığı yaka ve kol detaylarında gizlenen minimal tasarımları tercih etmelisiniz.

Proporsiyona Ters Düşmek

Soğuk kış günlerinin sıcak tasarımları palto ve kabanları vücut şekline göre seçememek büyük stil hatalarına sebep oluyor. Hafif kilolu kadınların şişme montları tercih etmesi, boyu kısa kadınların maksi boy geniş kesim palto seçimleri, her türlü bol durması gereken dış giyimin vücudu sarması… Bunun gibi birçok durum stili aşağı çeken önemli noktalar.

Kışın Yapılan Stil Hataları

Tayt Pantolonlar Kullanmak

Kış ayları geldiğinde tekrar tekrar karşılaştığımız stil hatalarından biri de tayt pantolon görünümleri. Tuniklerin altına giyilen dar pantolonlar ve bunlarla beraber kullanılan uzun çizmeler ya da botlar, tesettürün muhafazakar duruşuna uymadığı gibi stile de hiçbir pozitif katkısı yok.

Yanlış Etek ve Elbise Seçimleri

Muhafazakar kadınların kış aylarında yaptığı en büyük hatalardan birisi de midi boy etek ve elbise seçimleri oluyor. Yağışlı havalarda daha rahat olması düşüncesiyle düşülen bu hata tesettürlü kadınların stillerine de yakışmıyor. Bu kısa eteklerle ve elbiselerle beraber kullanılan uzun çizmeler de tam anlamıyla fiyasko.

Kışın Yapılan Stil Hataları

Trendleri Aşırıya Uyarlamak

Soğuk kış günlerinde tercih edilen koyu renkler ve daha minimal görüntüler, doğallık rotasına sürüklüyor. Hal böyleyken, yeterince şık olmadığını düşünen kadınlar, trendleri aşırıya uyarlamaktan çekinmiyor. Fırfır trendini hem yakada hem kollarda hem etek uçlarında kullanmak, metalik renkleri baskın parçalarda tercih etmek, işlemeleri ve ışıltılı taşları abartmak gibi birçok örnek sayabiliriz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir