Kaplıca Suyunun Bilinen ve Bilinmeyen Faydaları

Kaplıca Suyunun Bilinen ve Bilinmeyen Faydaları

Kaplıca Suyunun Bilinen ve Bilinmeyen Faydaları

Her Derde Deva Kaplıcalar

Ülkemizde şifa kaynağı olarak bilinen kaplıca sularının deva olmadığı hastalık yok denecek kadar azdır. Doktorlar da bir çok hastalığın tedavisinde bu şifalı suları tavsiye etmektedir.

Sıcak sular, içerisinde yüzlerce faydalı bileşen bulunması nedeniyle insanlar için oldukça yararlı. Hemen hemen herkesin bildiği romatizmal rahatsızlıklara iyi gelen kaplıcaların, hiç bilinmeyen bir özelliği de kalbi koruduğu ve kalp krizi riskini azalttığıdır.

Peki kaplıcaların bilinen ve bilinmeyen faydaları neler?

Kadın hastalıkları
Genital organda görülebilen kronik rahatsızlıklar, ameliyat sonrası vücutta görülen bir takım problemler, adet problemleri gibi rahatsızlıklara önemli ölçüde yararlar sağlamaktadır.

Kalp krizi riski
Kaplıca suyunun tüm insanları kalp rahatsızlıklarından koruduğundan ve hiper tansiyona iyi geldiğinden, özellikle ailesinde kalp rahatsızlığı bulunanlar sık sık bu şifalı sulara gitmeli.

Mide-bağırsak problemleri
Mide ile ilgili şikayeti olan herkese şifa dağıtıyor. Kaplıca suları şeker hastalığına da iyi gelen bir yapıya sahip.

Cilt hastalıkları
Egzama, sedef, akne gibi cilt rahatsızlıklarını ortadan kaldırıp, vücuda etkilerini hafifleten ortamlardır.

Kas iskelet sistemi rahatsızlıkları
Kireçlenmeler, eklem ağrıları, eklemlerde görülen bir takım rahatsızlıklar, romatizmaya bağlı ağrı ve rahatsızlıklar için birebirdir.

Nörolojik hastalıklar
Genel kas ve yorgunluk ağrıları belirtilerini ortadan kaldırarak, kişinin vücudunun rahatlamasını sağlar. İnsanların yaşam kalitesini yükseltebilecek pek çok faktöre yardımcı olur.

Alacağınız faydaları en üst düzeyde tutmak için gideceğiniz kaplıcanın hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini araştırmalısınız. Aksi takdirde kalp krizi riskini azaltmak için girmeniz gereken suya mide rahatsızlığınızdan dolayı girerseniz bir fayda göremeyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir