Kadınlar Neden Pilates Yapmalı?

Kadınlar Neden Pilates Yapmalı?

Kadınlar Neden Pilates Yapmalı

Çoğu kadın rutin yaşam yoğunluğundan kendine pek vakit ayıramaz… Kariyer, çocuk, ev işleri derken bitmek bilmeyen bir yoğunluğun içinde buluruz kendimizi. İşte bu sebeple pilates kadınlar için en ideal spor olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, pilates nasıl yapılır, hangi malzemeler gereklidir, ne sıklıkla yapılmalıdır gibi birçok soru mu aklınıza geliyor? İşte tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık… Pilates sporu hakkında her şey YesilTopuklar.com’da!

Pilates Nedir?

Pilates Joseph Pilates tarafından geliştirilen, beden ve zihni güçlendiren bir egzersiz sistemidir. Joseph Pilates beden ve zihnin birbiriyle bağlantılı olduğuna inanıyordu. Ayrıca birbiriyle bağlantılı olduğu gibi birbirini etkilediğini de düşünüyordu. Pilates ilk zamanlar sizi biraz zorlasa da sabırlı olunduğunda sonucundan oldukça memnun kalacağınıza eminiz. Omurga sağlığını koruyan, posturu düzelten, kasların çalışıp güçlenmesini sağlayan ve kasların uzamasını sağlayan pilatesten sizler de faydalanabilirsiniz. Pilates ile vücudunuzu kısa sürede şekillendirebilir ve duruşunuzu düzeltebilirsiniz. Ayrıca pilates, kadınların sık rastladığı kemik erimesi sorununa karşı da oldukça etkili.

Pilatesin Vücudumuza Olan Faydaları Nelerdir?

Pilatesin vücudumuza çok sayıda faydası vardır. Pilates sporu ile tek seferde vücuttaki tüm kasların çalışmasını sağlar. Bu sebeple spor salonlarında saatlerce vakit geçirmenize de gerek kalmaz.

Pilatesin bir diğer faydası ise doğru duruşu öğretmesidir. Bilgisayar karşısında otururken, yürürken, dişlerinizi fırçalarken yani gün içinde gerçekleştirdiğiniz tüm faaliyetlerde doğru duruşu yakalamamızı öğretir.

Karın bölgesi vücudun merkezi olarak kabul edilir. Pilates ise bu bölgenin güçlenmesini sağlar. Kadınların en zayıf olan bu bölgesi en basit pilates hareketi ile güçlendirebilir ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda esnek bir vücuda sahip olmak da pilates ile mümkün. Kendinizi güçlü, dengede ve formda tutacak bir spor arıyorsanız pilates tam size göre…

Pilates Yapmak için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

  • Boyu 170 cm. ve üzeri kişiler için 75 cm.’lik toplar.
  • Boyu 170 cm. ve altında olanlar için 65 cm.’lik toplar.
  • Daha kısa olanlar için ise 55 cm’lik toplar kullanmak gereklidir.
  • Ayrıca 20 cm.’lik küçük top, pilates lastikleri, pilates çemberi olmazsa olmazlar arasında.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir