İstanbul Modern Evde de Sizinle!

İstanbul Modern Evde de Sizinle!

İstanbul Modern Sanatçı ve Zamanı Sergisi

İstanbul Modern, Covit-19 salgını sebebiyle geçici olarak kapandığı dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlıyor. Müze İnternet sitesini güncelleyerek koleksiyon ve sergilerini dijital dünyada izleyiciyle buluşturuyor

Sanatçı ve Zamanı’nı sanal turu

İstanbul Modern’in Karaköy’deki son koleksiyon sergisi Sanatçı ve Zamanı’nı 3D sanal turla keşfetmek mümkün. İzleyiciler 109 sanatçının 193 çalışmasını inceleme fırsatını yakalarken, sergiye dair metinleri de okuyabiliyor. Sergi, sanatçının zamanı ile toplumun, kültürün, doğanın ve evrenin zamanı arasında kurulan bağa dair bir düşünce alanı aralıyor.

İstanbul Modern Şimdinin Peşinde Sergisi

Yüzyıllık Aşk’ın dijital arşivi

Müzenin İnternet sitesinden Türkiye sinemasının 100. yılını kutlamak için gerçekleştirilen Yüzyıllık Aşk sergisinin dijital arşivine erişim sağlanabiliyor. Arşivde Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu araştırma sergisine dair pek çok yazılı ve görsel içerik yer alıyor.

İstanbul Modern Misafirler Sanatçılar ve Zanaatkarlar Sergisi

Koleksiyondan seçki

İstanbul Modern koleksiyonundan bir seçki de yine İnternet sitesi üzerinden sanatseverlerle buluşuyor. Yapıtlara dair görseller ve açıklayıcı metinler sanal ortamda izleyiciye sunuluyor.

İstanbul Modern, İnternet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesapları üzerinden de koleksiyon, sergi ve eğitim içeriklerini de paylaşmayı sürdürüyor. Uluslararası Misafir Sanatçı Programı ve Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar sergisinin üretim süreci müzenin sosyal medya hesaplarında izleyiciyle buluşuyor. 10 uluslararası sanatçının İstanbul’daki araştırma ve üretim gezilerini belgeleyen videoları takipçilerle paylaşılıyor.

İstanbul Modern Mağaza

Sanat ve tasarım mağazası

Sanat ve tasarımın buluşma noktası İstanbul Modern Mağaza da sanal dünyada meraklılarına hizmet veriyor. Mağazada çocuk kitaplarından tasarım ürünlerine, sergilere dair hediyelik objelerden kataloglara kadar zengin bir ürün seçkisi yer alıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir