Instagram’ı Daha Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Instagram’ı Daha Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Instagramı Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Hanımların, bütün sosyal ağlar içerisinde kullanmayı en sevdikleri platform olan Instagram, filtreleriyle popülerliğini hiç yitirmiyor. Instagram’da çalışmalarını sergileyenler, butik satışlar yapanlar, özel albümü olarak kullananlar olarak en sevdiğimiz sosyal hesabımızı zirvede tutmaya devam ediyoruz.

Fotoğraf paylaşımı için geliştirilen bir uygulama olan Instagram’ın kullanımı oldukça kolay. Buna karşın birçoğumuzun Instagram’ın bütün özelliklerden ve kısa yollarından bihaber olduğu gerçeği de ortada.

Sizin için Instagram’ı daha etkili kullanmanıza yardımcı olacak gizli kısa yolları derledik. Sevdiğiniz fotoğrafları takipçilerinizle paylaşmaya devam ettiğiniz renkli günler dileriz.

Instagramı Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Beğendiniz fotoğraflar zaman tünelinde kaybolmasın…

Instagram’da fotoğraf paylaşmak kadar, başkalarının paylaştığı fotoğrafları da takip etmek çok keyifli. Üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin, önceden beğendiğiniz fotoğrafları listeleyebilir, tekrar göz atabilirsiniz.

Instagram profilinizdeki ‘ayarlar’ sekmesini tıklayarak “Posts You‘ve Liked” seçeneği ile beğendiğiniz bütün fotoğrafları kolayca yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Instagramı Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

En sevdiğiniz hesaplardan haberdar olun…

Bütün paylaşımlarını ilgiyle takip ettiğiniz Instagram hesaplarından anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız profilinizi bu hesap fotoğraf paylaştığında bildirim almaya ayarlayabilirsiniz.

Favori profilinizin hesabına girdiğinizde, sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Gönderi bildirimlerini açın, “Turn On Post Notifications” seçeneği sayesinde, artık her paylaşımda bildirim alabilirsiniz.

Instagramı Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Ekran görüntüsü almaya son…

Instagram’da görüp çok beğendiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınıza göndermek için ekran görüntüsü almakla uğraşmanıza gerek yok.

Fotoğrafın altındaki ok işaretine tıklayarak, fotoğrafı başka bir Instagram kullanıcısına kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Instagramı Etkili Kullanmanın Kısa Yolları

Sevmediğiniz filtreler kalabalık yapmasın…

Instagramdaki birbirinden güzel filtreler fotoğraflarımızın görselliğini düzenlemeye yarıyor. Kabul edelim, Instagram filtreleri candır, desek de sık sık kullandığımız birkaç filtre dışında diğerlerini neredeyse hiç kullanmıyoruz.

Instagramda, kullanmadığınız filtreleri gizlemek için, fotoğraf paylaşımı yaparken en altta sıralanan filtelerinin sonuna gelin. En sağdaki ‘manage‘ (yönet) butonuna tıklayarak, kullanmadığınız filtreleri kolayca eleyebilirsiniz.

Instagramı Etkili Kullanma Yolları

Etiketlendiğiniz fotoğrafları herkesin görmesini istemiyorsanız…

Bir nevi özel albümümüz olarak kullandığımız Instagram’da, arkadaşlarımızın bizi etiketlediği fotoğrafları herkesin görmesini istemiyorsak bunun kolay bir şekilde çözebiliriz.

Instgram’da ‘olduğun fotoğraflar‘ sekmesine gidip, fotoğrafı ‘Hide From My Profile’ gizle (profilde gizle) seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir