İbb’den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

İbb’den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

İbb'den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

Yaz İzci Kampı’nda Güzel Bir Tatil

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye İzcilik Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü işbirliğiyle Ümraniye Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinden 100’e yakın eğitimci, teknik ekip ve hizmetli personelin görev almasıyla her yıl yaklaşık 10 bin izcinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Kamp kapsamında izciler birçok dalda eğitim alıyorlar. Yaz İzci Kampı’nda izciler; Temel ve İleri Seviye İzcilik, Kişisel Gelişim, Hafıza Teknikleri, Telsiz ve Haberleşme, İlkyardım, Trafik, Çevre ve Orman, İtfaiye-Yangın, Resim, Müzik, Tiyatro, Yüzme, Bisiklet, Binicilik, Pentatlon, Badminton, Tırmanma duvarı, Kano ve Kürek, Hayvan Bakımı, Ebru, Model, Uçak yapımı ve Paintball gibi birçok konuda eğitim alıp, çeşitli aktivitelere katılıyorlar.

İbb'den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

İzciler, geniş bir yelpazede sunulan eğitimlerle doğa ile iç içe sosyal bir ortamda bulunmanın keyfini doyasıya yaşarken sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, yaparak ve yaşayarak öğrenecekler. Yaz İzci Kampı ile çocuk ve gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri ve analitik düşünme becerisine sahip olmaları amaçlanıyor.

İbb'den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

Her türlü haşereye karşı periyodik olarak ilaçlanan Yaz İzci Kampı’nda oluşabilecek acil durumlara müdahale edebilmek için daimi olarak ambulans, doktor ve sağlık ekibi ve itfaiye bulunduruluyor.

İlk olarak 2004 yılında başlayan izcilik faaliyetleri her geçen gün artan bir katılım ve başarı ile devam ediyor. ‘Yerel Yönetimlerde Dünya Birinciliği Ödülü’ne layık görülen İBB İzci Kampı’nda bugüne kadar 120 bini aşkın öğrenci yararlandı.

Toplam 9 gruptan oluşan kampa katılmak isteyen öğrencilerin aileleri www.ibb.gov.tr üzerinden Yaz İzci Kampı linkine tıklayıp katılmak istedikleri kamp dönemini seçerek ön kayıt yaptırabiliyorlar. Ön kayıt yaptıran aileler, veli izin belgesi ve doktor onaylı sağlık raporu belgeleri ile beraber nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafı, ilgili Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri’nden, ayrıca Kadıköy ve Saraçhane Beyaz Masaları’ndan herhangi birine teslim ederek kayıt işlemlerini tamamlıyorlar.

İbb'den Çocuklara Ücretsiz İzcilik Kampı

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir