İbb’den Çocuklara Şeker Otobüs

İbb’den Çocuklara Şeker Otobüs

Şeker Otobüs Çocuklar İçin İş Başında (1)

Şeker Otobüs Çocuklar İçin İş Başında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yaz da yine tatile gidemeyen çocukları unutmuyor. İstanbul’un en merkezi semtlerinden en uzak ilçelerine kadar karış karış dolaşan, geçmiş zaman kumpanyalarının, çadır tiyatrolarının, gezici sirklerin coşkusunu hatırlatan ve yaşatan Şeker Otobüs işbaşında.“Şeker Otobüs”, çocuklar için hazırlanan bir gösteri programı. Adını amaca uygun olarak düzenlenen otobüsten alıyor. Gösterilerin hedef kitlesi aslında 7-14 yaş arasındaki çocuklar.Ancak uygulamalarda görülen somut bir gerçek var; Şeker Otobüs yalnız çocukların değil, büyüklerin de ilgisini çekiyor. Yaklaşık iki saat süren, her bölümü başlı başına bağımsız bir program olan bu etkinlikte geleneksel sanatların en ünlü isimleri görev alıyor.

Şeker Otobüs, çocukları eğlendirmek, hayal dünyalarını geliştirmek, yeteneklerini ortaya koymalarına yardımcı olmak, toplum içinde kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak adına merkezden uzak, etkinliklere katılacak maddi gücü ve zamanı bulunmayan çocuklara, etkinlikleri onların bulundukları yerlere götürmek amacıyla, yola çıkmış İstanbul’ un çeşitli semtlerine giderek geleneksel gösteri sanatları ile çağdaş eğlenceyi bir arada sunuyor.

15 Temmuz- 28 Ağustos tarihleri arasında Avcılardan Tuzlaya, Sarıyerden Sultanbeyliye 31 ilçede çocuklara ulaşacak otobüs, çocukları hem eğlendirecek hem de bilgilendirecek..

Şeker Otobüs Çocuklar İçin İş Başında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir