Güzel Görünme Çabasıyla Gelen Rüküşlüğe Dikkat!

Güzel Görünme Çabasıyla Gelen Rüküşlüğe Dikkat!

Tesettür Giyim Hataları

Güzel görünme çabasıyla gelen rüküşlük, “kafayı kuma gömme” deyimiyle eşdeğer. Trendler uğruna girişilen stil hataları ve komik bir tavra indirgeniyor. Özellikle tesettürlü kadınların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar, gündeme gelen moda akımlarıyla yanlışa dönüşüyor.

Tesettür çizgisinden uzaklaşan stil görünümleriyle beraber, yıldızı parlayan parçaların ışıltısına kapılan kadınlar gerçeklere sırt çeviriyor. İşte tam da bu noktada, realist bir bakış açısıyla göz atmanız gereken yazımıza dikkat kesilin.

Tesettür Giyim Hataları

Aşırı Makyaj!

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız “Youtube makyjaj videoları”yla aşırı makyaj akımı gündeme geldi. Kat kat sürülen fondötenler, yoğun renkler kullanılarak öne çıkarılan dudaklar, göz alan farlar ve abartılan aydınlatıcılar. Tesettürün ruhuna aykırı düşen bu durum aynı zamanda moda dünyasının doğallık akımına da ters düşüyor. Özellikle genç kızların bu görünümü güzel görünmekten ziyade rüküşlüğe hatta itici bir komikliğe sebep.

Tesettür Giyim Hataları

Gençlerdeki Şıklık(!) Yarışı

Stil sahibi kadından bahsederken ilk maddemiz “yaşa göre giyinmek”tir. Sosyal medyanın parlayan stil ikonlarıyla hergün karşımıza çıkan görseller de zihinlerde sürekli şıklık algısı oluşturuyor. Bu durum da en çok küçük yaştaki kızları etkisi altına alıyor. Şık olmaktan çok girişilen “şıklık çabası” gençleri rüküşlüğe itiyor. Örnek alınan fenomenlerin tarzına bürünmek isterken komik bir hale dönen stillerdense kendiniz olmaktan ve yaşınıza göre giyinmekten asla vazgeçmeyin. Emin olun ki şık olmak için çok uzun yıllar önünüzde.

Tesettür Giyim Hataları

Spor Görünmek Uğruna Düşülen Hatalar!

Birkaç sezondur öne çıkan sportif akım hepimizi etki altına aldı. Konfor alanını genişleten bu form, tesettürlü kadınları da kimi zaman yanlış stillere soktu. Pantolonlarla beraber kullanılan kısa tunikler, gömlekler ve sweetler muhafazakar çizgiye ters düşerken rüküş bir görünüme de sebep oluyor.

Tesettür Giyim Hataları

Bol Pantolon Her Şeyi Çözmez

Pantolonum bol demek her şeyi çözer mi? Kesinlikle hayır. Bol pantolonların vücudu sarmayan görüntüsüne kanıp kısa bluzlar giymek hoş bir görüntü vermiyor. Her şekilde kalça hatlarını belli eden pantolonlar, bol olsa da ilgiyi üzerinden çekmiyor. Bu sebeple tesettüre aykırı bu tavır, görünümü de rüküşlüğe itiyor.

Tesettür Giyim Hataları

Kısa Pantolon Modasına Kapılmak

Cinsiyet ayırt etmeksizin modada yer bulan kısa pantolon akımı, herkesi etkisi altına aldı. Bilekleri açıkta bırakan tasarımlar, tesettürlü kadınların da kullanım alanına girdi. Özellikle gençlerin tercih ettiği bu parçalar, tesettür giyim hataları arasında ilk sırayı oynuyor.

Tesettür Giyim Hataları

Zoraki Stillere Bürünmek

Bir stil herkes için moda olamaz. Sezon koleksiyonlarında öne çıkan belli başlı trendler, sokaklara yansıyor. Glam rock, bohem, retro, maskülen, romantik ve onlarcası… Ancak her yıldızı parlayan stilin günlük hayatımıza yansıması özellikle de tesettür giyime uyarlanması ortaya doğru duruşlar çıkarmıyor.

Tesettür Giyim Hataları

Abartılı Feminen Kombinler

Güzel görünmek, şık bir etki bırakmak her kadının istediği bir duruş. Ancak bu istenen tavrı girişilirken abartılan kombinler, rüküşlüğe doğru adım atıyor. Feminen tavrı vurgulayan kürk mantolar, dar pantolonlar, aşırı makyaj, büyük aksesuarlar, dar tasarımlar, yüksek topuklar…

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir