Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi Sultanahmet Meydanı’nda

Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi Sultanahmet Meydanı’nda

Doğu'dan-İstanbul'a-Kadın-Eli-Sergisi

Kadının Elinin Değdiği Her Şey Güzeldir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nce geleneksel olarak düzenlenen Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi’nin yedincisi, 7 Haziran 2013 Cuma günü açılıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin katkılarıyla T.C. Kalkınma Bakanlığı Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na bağlı ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezleri)’lar tarafından gerçekleştirilecek olan “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 7. Sergisi, 7– 16 Haziran 2013 tarihleri arasında, Sultanahmet Meydanı’nda İstanbullularla buluşuyor.

Doğu'dan-İstanbul'a-Kadın-Eli-Sergisi

Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katılımları noktasında destek olmak amacıyla gerçekleştirilen projelerden biri olan “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 7. Sergisi” ile merkez, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan kadınların el emeği ürünlerini İstanbullularla buluşturarak, bölge kalkınmasına destekçi olmayı hedefliyor.

Açılışı, 7 Haziran 2013 Cuma günü saat 12.00’de; T.C. Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Kölmek ve Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş tarafından yapılacak olan sergi, dokuz ilin (Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak) katılımında gerçekleştiriliyor.

16 Haziran 2013 Pazar gününe kadar, Sultanahmet Meydanı’nda açık olan sergi, 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Açılış: 7 Haziran 2013 Cuma
Saat: 12.00
Yer: Sultanahmet Meydanı, Fatih
Sergi Süresi: 7 – 16 Haziran 2013

Doğu'dan-İstanbul'a-Kadın-Eli-Sergisi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir