Aile Hekimliğinde Randevu Ücretli mi?

Aile Hekimliğinde Randevu Ücretli mi?

Aile Hekimliğinde Randevu Sistemi

Aile Hekimliğinde Randevu Sistemi Başladı

1 Temmuz itibari ile ülke gelinde resmen başlayacak olan aile hekimliği randevu sisteminde hastaların saatlerce beklemesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

İletişimin üst düzeye çıktığı bir noktada aile hekiminden verimli bir şekilde istifade edebilmek, hasta dağılımını doğru ve planlı yapmak  için telefon ya da internet aracılığıyla randevu sistemi devreye giriyor.

Aile hekimliğinde herhangi bir ücret alımı söz konusu değil. Bu uygulama ile aile hekimlerine müracaat edildiğinde  yine  ücret alınması söz konusu değil. Yalnız hastadan istenilen tahlillerin laboratuvara gidiş gelişlerdeki ücretlendirmeler daha önce aile hekiminin maaşından kesilirken şimdiki sistemle halk sağlığı il müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Türkiye artık sağlık hizmetleri konusunda çok önemli bir mesafeler katediyor. Bunun standardını korumak ve geliştirmek için planlar da devam ediyor. Halk sağlığı müdürlükleri sadece hasta olanları tedavi etmeyi değil, toplumun sağlıklı bir yaşam sürmesi ile ilgili önemli görevler üstleniyor. O yüzden halk sağlığı müdürlükleri öncelikli olarak çocuklarla ilgili sağlıklı nesiller yetiştirmek adına önemli sorumluluklar alıyor. Bunların başında aktif yaşam, sosyal yaşamın daha sağlıklı olması ile ilgili projede halk sağlığı müdürlüklerine büyük iş düşüyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir