20’li Yaşlarınıza Keyif ve Değer Katacak Hobiler

20’li Yaşlarınıza Keyif ve Değer Katacak Hobiler

Gençler İçin Hobiler

Onunla uğraşırken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız, size huzur veren bir hobiniz var mı? Bir hobiye sahip olmak, yaşamı yüzeysellikten kurtarır. Hayatınıza değer ve keyif katar. Hele de her şeyin hızlı hızlı yaşandığı, zamanın hızla akıp gittiği yirmili yaşlardaysanız, bu zamanları unutulmaz kılmak için hemen bir hobi edinmeli veya mevcut hobinilerinize daha çok zaman ayırmalısınız.

Zihninizi sakinleştirmek, yaşamınızı daha eğlenceli kılmak ve cool görünmek için yaşınıza ve karakterine uygun bir hobi seçebilirsiniz. Hobilerinize, kendinizden bir şeyler katarak onları sıradanlıktan kurtarıp ilgi çekici uğraşlar haline getirebilirsiniz. Son günlerin en çok sevilen sloganını tekrarlayarak, sizin için sıraladığımız hobilere geçiyoruz. “Ne yaparsanız yapın, aşk ile yapın.” (Amigurumi sanatı ile eğlenceli örgü oyuncaklar yapın!)

Gençler İçin Hobiler Seyahat

Bir seyyah olun ve yollara düşün…

Gezmenin kendisi başlı başına bir hobiyken, daha güzeli ise gezerken birçok farklı hobiye de sahip olabilmektir. Yolların ve farklı kültürlerin tadını çıkarırken; fotoğrafçılık yapabilir, blog tutabilir, koleksiyonerlik yapabilir veya yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Gezmek için öyle çok bütçelere ihtiyacınız yok. Ucuz uçak biletinizi önceden alıp, tatilinizi çok daha uygun bir fiyata mal edebilirsiniz. Siz yeter ki, en çılgın zamanlarınız bitmeden bir bilet alın; yolların mucizelerle dolu olduğunu göreceksiniz. (Muhafazakar tatil mekanlarını keşfedin!)

Gençler İçin Hobiler Örgü

İki ters, iki düz durmadan örgü örün…

Hiç modası geçmeyen hobilerden biri de örgü örmektir. Kendinden desenli örgü ipleri ile zor modellerle uğraşmaya gerek kalmadan, oldukça gösterişli ürünler hazırlayabilirsiniz. Örgü örmenin en güzel yanı, sıcacık yumaklar arasında hayal gücünüzü çalıştırarak kendi tasarımlarını hazırlayabilmektir. Üstelik bütçeye de oldukça faydalı bir hobidir. O çok beğendiğiniz atkıya 80 TL vermek yerine, iki ters iki düz örmeyi öğrenerek 10 TL’ye mal edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için örgü rehberi başlangıç noktanız olabilir.

Gençlere Özel Hobiler Eski Eşyalar

Zamana meydan okuyacak şeyler biriktirin…

Anne babalarımızdan miras bir hobidir biriktirmek. İşe yaramaz şeyleri veya artık hiç ihtiyacınız olmayan şeyleri değil; zamanın ruhuna ayak uyduran şeyleri biriktirin. 20’li yaşlarında iyi bir koleksiyoncu olmayı başarmış biri; hem eşyanın hem de insanların dilini kısa sürede çözebilir. Para biriktirin, saat biriktirin, fotoğraf biriktirin, kaset biriktirin. Ama her şeyden çok, bu en keyifli yaşlarınızda hayatınızda bol bol güzel insan biriktirin. Hayat o insanlarla çok daha kolay ve keyifli.

İçinizdeki müziğin sesini açın…

Hayatınızın en güzel anlarında kalbinizden yükselen müziği dünyaya duyurmanın vakti geldi. Görünce iç çektiğiniz, sesini diğer aletler arasından çabucak ayırt ettiğiniz o enstrümanı alın ve çalmaya başlayın. Biraz emek ve iyi bir öğretmenle kısa sürede uzun bir yol kat edebilirsiniz. Dünyaya armağan edecek bir melodiniz olsun. Korkmayın, açın sesini.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir