2020’nin Moda Rengi Klasik Mavi Yaz Kombinlerinde Nasıl Kullanılır?

2020’nin Moda Rengi Klasik Mavi Yaz Kombinlerinde Nasıl Kullanılır?

Betül Gedik - Venove Koleksiyon Mavi Pliseli Etek & Terzi Dükkanı Mavi Elbise

Dünya modasının gündeminde olan klasik mavi, kraliyet stilinden sokak görünümlerine kadar çekim alanını genişletiyor. Markaların koleksiyonda geniş yer bulan bu rengin asaleti, tesettürlü kadınların kombinlerinde de sıkça görmek gerek. Ama nasıl diyorsanız, gelin klasik mavi yaz kombinlerinde nasıl ve hangi renklerle kullanılır bakalım.

Elif Eser İndigo Keten Trençkot

Marin Teması Uyarla: Klasik Mavi – Beyaz – Kırmızı

Yaz sezonunda klasik mavinin bir arada en şahane durduğu stil, marin teması oluyor. Yani klasik mavinin beyazla ve kırmızıyla buluşması. Zaman zaman bu stillerde, mavi – beyaz çizgili parçaları, çapa desenli aksesuarları da görmek mümkün. En pratik şekilde bu trendi, beyaz pantolon – tunik ikilisi, klasik mavi keten dokulu trençkot, kırmızı bir çantayla yansıtabilirsiniz. Şal ve sandaleti de beyaz, krem ya da puslu grilerden seçebilirsiniz.

Ayşenur Yıldız - Mnatural Gizli Düğmeli Pamuklu Tunik

Mnatural Tunik

Yazda Olsa Siyahla Kombinle

Sıcak yaz günlerinde siyahın yeri yok diyenlere inat, dünya modası karanlık stillere yer açıyor. Bu trende de en sevinen hiç şüphesiz tesettürlü kadınlar oluyor. Vazgeçilmez siyahı kombinlerde kullanırken de diğer trend renkleri stillere eklemek iyi bir stilin ipucu. Mesela, siyah takımlarınızı klasik mavi ceketle kombinlemek iyi bir fikir olacak. Bu stili kış havasından kurtarmak için mutlaka keten, pamuk gibi yazlık dokulara yönelmeniz lazım. Ayrıca bu stilin aksesuarlarına taba tonlarını da ekleyip bohem bir hava oluşturabilirsiniz.

Sena Sever - Etha Kemer Detaylı Poplin Gömlek Elbise

En Trend Mavilerle Monokrom ya da Tonsürton

Zarif ve sade duruştan ödün vermemek için en iyisi, klasik maviyi monokrom ya da ton sür ton stiliyle kullanmak. Bunun içinse sezonda mavinin tüm trend tonlarını tek kombinde buluşturmak gerek. Soluk denim, klasik mavi, mozaik mavi ve dahası…

Armine İndigo Nakış Detaylı Etek - Zühre Saks Yüksek Bel Etek

Armine Etek
Zühre Etek

Ofis Stiline Klasik Mavi Etekleri Dene

Yeni sezonda ofis stiline en yakışan renk hiç şüphesiz mavi. Bunun içinse koleksiyon araştırması bizden.  Armine, Zühre, Aker, Kayra ve hatta Zara, klasik mavinin trend olduğunu farklı farklı tasarımlarıyla kanıtlıyor. Siz siz olun bu sezon dolaba klasik mavi etek eklemeden geçmeyin.

Atölye21 Mavi Giyçık Elbise - Bihter Koç, Manuka Kot Elbise

Zıtlıkları Seviyorsan Yeşili/Sarıyı/Mercanı Kullan

Klasik maviyi klasik kullanmak istemiyorsan, kontrast uyumları deneyebilirsiniz. Bunun içinse yeşil, sarı gibi canlı renkler iyi bir fikir. Klasik mavi bir takımı sarı tişörtle kombinlemek; klasik mavi çiçekli bir elbiseyle yeşil şal kullanmak gibi. Ayrıca sezonun biskay yeşili, su ve mint yeşili tonları da klasik maviyle kontrast ama daha aydınlık stil oluşturmak isteyenlerin aklında olmalı. Biraz daha romantik bir duruş için mercan pembesi, turuncu gibi tatlı tonlarla klasik maviyi eşleştirmeyi unutma.

Beymen Club Desenli Etek -Şeyma A. & Touche Çiçekli Etek - Esra Konur

Cool Stil İçin Çizgi, Romantik Stil İçin Çiçek

Klasik maviyle kombin yaparken en zevk alacağınız durum, bu renkle tasarlanan onlarca desen. Bazen çizgi çizgi bir moda bazen de çiçek desenler… Hatta bu rengin geometrik hallerini de eşarplarda sıklıkla görebilirsiniz. Bu desenlerin dışında 2020 yazında klasik maviyle ve diğer tonlarıyla tasarlanan ‘batik modası’nı da deneyebilirsiniz.

Kayra Tiara Taş İşlemeli Püskül Detaylı Uzun Abiye

Gece Görünümlerinde Klasik Maviyi Tercih Et

Yazın son demlerinde düğün, nişan, mezuniyet törenleri artıyor. Klasik mavi de bu özel günler için yıldızınızı parlatmaya hazır. El işçiliğiyle güzelleşen tasarımlarda yine aynı renk eşarp ve şalı kullanmayı unutmayın. Ayakkabı seçiminizde yine aynı renk ya da gümüş ışıltılı zarif bir topuklu olabilir.

Zühre Saks Kol volan Detaylı ve Pul Payet Detaylı Elbise

Zühre Volan Detaylı Elbise
Zühre Pul Payet Elbise

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir