Yeşiltopuklar Online Alışveriş ve Tesettür Giyim

Pamuklu Şalları Kullanma Kılavuzu!

Pamuklu Şalları Kullanma Kılavuzu!

Tesettür Pamuklu Şal Modelleri 2016

5 Farklı Pamuklu Şal Bağlama Modeli

Yapısı itibariyle oldukça kullanışlı ve sağlıklı olan pamuklu şallar hak ettiği ilgiyi birkaç sezondur görüyor. Hala kullanmayan ya da kullanmaya çekinen bir kesim olduğunu da biliyoruz.

Sizi bu yaz desenli veya düz hiç fark etmez, pamuklu şal kullanmaya davet ediyoruz. Peki pamuklu şallar nasıl bağlanır? Pamuklu şallar ile nasıl modeller yapabilirsiniz? Şalın bakımını nasıl yapabilirsiniz? Merak ediyorsanız, anlatmaya başlayalım…

Hepimizin bildiği gibi pamuklu kumaşlar havayı geçirdiği için sağlıklıdır. Gün içinde toplu ve bone ile kapalı kalan saçlarımızı bir nebze olsun pamuklu kumaşlar ile hava almasını sağlayabiliriz. Pamuklu şallar hem kolay şekil alır hem kolay ütülenir hem de sağlıklıdır. Kolay şekil alır dedik, bunu biraz açalım. Pamuklu şal bağlama modelleri nasıl kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Farklı Şal Bağlama Modelleri 2016

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 1: Şalınızın önünü içe doğru kıvırın. Bir tarafı kısa gelecek şekilde çenenizin altından iğneleyin. Uzun kısmı boynunuzun etrafından salaş şekilde dolayın.

Farklı Şal Bağlama Modelleri 2016

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 2: Şalınızın önünü içe doğru kıvırın. İki yanı eşit olacak şekilde çenenizin altından iğneleyin. Eşit olan kısımları ensenizde bağlayın ve bağlamış olduğunuz bir ucu önünüze doğru atın.

Farklı Şal Bağlama Modelleri 2016

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 3: Şalınızı içe doğru kıvırmadan bir tarafı uzun gelecek şekilde çenenizin altından iğneleyin. Kısa kalan tarafı ters yöne doğru kıyafetinizin içerisine sokun. Uzun kısmı başınızın üzerinden sarın. Başınızın tepesini ve bitiş kısmını iğneleyin.

Farklı Şal Bağlama Modelleri 2016

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 4: Şalınızı içe doğru kıvırmadan bir tarafı kısa gelecek şekilde iğneleyin. Kısa tarafı başınızda V’nin bir çubuğu olacak şekilde ön taraftan arkaya doğru iğneleyin. Uzun kalan kısmı yapmış olduğunuz V’nin üzerinden geçirin. Böylelikle hazır satılan şalların görünümüne evde kavuşabilirsiniz.

Farklı Şal Bağlama Modelleri 2016

Pamuklu Şal Bağlama Modeli 5:  Şalınızı içe doğru kıvırmadan saçlarınızın bitiminden iğneleyin. Daha sonra başınızın üst kısmından ufak ufak katlayıp minik piliseler yapın. Her yaptığınız katı bozulmaması için başınızın iki yanından görülmeyecek şekilde iğneleyin.

Okurken biraz zorlanabilirsiniz. Bu modelleri yapmaya kalkıştığınızda ilk seferde başarılı olacaksınız diye bir şey maalesef yok. Deneye yanıla, size en kolay gelecek şekilde yapmayı başaracaksınız. Güzel durması ve hoş gözükmesi için Arap stili bağlamalarda şalınızın önünü içe doğru kıvırmamalısınız. Bonenin görünmesini istemiyorsanız, şalınızı iyice geriye doğru kıvırıp iğneleyebilirsiniz.

Pamuklu şallar günlük hayatın koşturmacasına oldukça uygundur. Sizi terletmez, başınızdan kaymaz, modeli bozulmaz ve enerjik gösterir. Elbette bu modelleri yaparken başınızın üzerine kaçak kat çıkmış gibi büyük bir topuz yapmamalısınız. Hangimiz spor salonuna eşofman altı topuklu ayakkabı giyer? Üstelik pamuklu şallar ile yukarıda tarifini verdiğimiz modelleri topuzsuz da yapabilirsiniz. Saçlarınızı örmeniz yeterli.

Desenli Pamuklu Şallar Nasıl Kombinlenir?

Pamuklu Şal Kombin Modelleri 2016

Pamuklu Şal: Zara

Desenli pamuk şalları kullanmak istiyorsanız kombininizi blok renklerden oluşturmanızı öneririz. Spor bir görünüm olduğu için topuklu ayakkabı ile kombinlemek oldukça komik duracaktır. Gönlünüzce spor ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Pamuklu şalların bakımı da oldukça kolaydır. Kuru temizleme derdi olmadan çamaşır makinesinde yıkayabilir, ütüleyebilirsiniz. Formu bozulur diye yüzlerce askıya da gerek yok. Katlayıp çekmeceye yerleştirebilirsiniz. Daha güzel kokmasını istiyorsanız çekmecenize koku yerleştirebilirsiniz.

Peki pamuklu şallar nereden satın alınır? Herkesin gerek sezonda gerekse indirim zamanlarında kolaylıkla ulaşabileceği Mango, Zara, İpekyol, Yargıcı ve Şüşütown gibi markalardan temin edebileceğiniz gibi kumaşçıya gidip desenini ya da rengini beğendiğiniz bir kumaşı 90×200 cm ebatlarında kestirebilirsiniz.

Yazı: Munise Boz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *