Nişantaşı Merceğimiz Altında!

Nişantaşı Merceğimiz Altında!

YesilTopuklar.com'la-Nişantaşın'nda-Bir-Gün!

Üç İmparatorluğun Başkenti: İstanbul

“İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı” demiş Orhan Veli. Kıtaları birbirine bağlamış, üç imparatorluğu ağırlamış İstanbul’a eskilerin verdiği “Stan Polis” ismi “şehre” anlamına geliyor. İstanbul, Sarayburnu ile Edirnekapı arasındaki yedi tepeye kurulmuş ve tarih boyunca bir dünya kenti olarak milyonları cezbetmiş. Tarihi şehir bugün paha biçilmez hazineleri gizliyor.

YesilTopuklar.com sizin için İstanbul‘un en kalabalık semtlerinden gezi önerileri sunuyor. Siz de “İstanbul’da yaşamam, İstanbul’u yaşarım” diyorsanız Yesiltopuklar.com‘un ilk gezi rotası olan Nişantaşı‘da bir gün hayal edin ve önerilerimize kulak verin…

YesilTopuklar.com'la Nişantaşın'nda Bir Gün!

YesilTopuklar.com’la Nişantaşın’nda Bir Gün!

İstanbul‘a bir kaç günlüğüne gelen turistlerin bile biz İstanbullulardan daha çok İstanbul’un tadını çıkardığını düşünüyoruz. Biz İstanbul halkı kalabalığın, yoğunluğun ve stresin baskısı altında koşuşturup duruyoruz. İstanbul’u keşfetmek için bir soluk almaya nedersiniz?

Her daim yiyip içtiğiniz yerleri ve alışveriş yaptığınız adresleri bir kenara bırakın ve kafelerden galerilere, butiklerden yeni mekânlara bu adreslerin yolunu tutun…

Nişantaşı diyince lüks markalar, pahalı ürünler ve mekanların bulunduğu bir semt akla gelir. Nişantaşı’nın ekonomiye yılda 2 milyar liralık değer kattığını biliyor muydunuz?

YesilTopuklar.com'la-Nişantaşın'nda-Bir-Gün!

Nişantaşı’nın Taşları

Vali Konağı Caddesi, İstanbul’un Beyoğlu’su kadar modanın kalbinin attığı Rumeli Caddesi ile kesişiyor. Birbirinden göz alıcı, albenisi olan butiklerin alışveriş merkezlerinin yer aldığı moda merkezi Nişantaşı’nda, bizi kavşakta tarihi bir dikilitaş karşılıyor. Nişantaşı’nda günümüzde de görülebilen beş dikilitaş bulunuyor.

1. Teşvikiye caminin avlusunda. 1790-91, III. Selim
2. Nişantaşı-Ihlamur yolunda bir apartman bahçesinde. II. Mahmut
3. Teşvikiye Caddesi Harbiye Karakolu önü. 1853-54 Abdülmecid
4. Teşvikiye- Rumeli-Valikonağı caddeleri kesişme noktası. 1853-54 Abdülmecid
5. Teşvikiye Cami, bahçe kapısı yanında.

YesilTopuklar.com'la Nişantaşın'nda Bir Gün!

Nişantaşı’nın Butikleri ve Mağazaları

Nişantaşı’nın Teşvikiye yönünde yürüyüşümüze devam ediyor ve Teşvikiye Camiyi geçip bir kahve molası veriyoruz. Aslında soğuk sıcak içecekler, pizza, salata, köfte, sandviç dükkanları, muhallebici, pastaneler, restoranlar, hatta restoranlar çarşısına bile sıkça rastlanan bu semtte özellikle yabancı markaların da yer aldığı ünlü markaların ürünlerini bulunduran butikler göze çarpıyor. Caddelerden ara sokaklara kadar dağılmış butikler arasında Louis Vuitton, Emporio Armani, Gucci, Shoe&me, Net Work, Laura Ashley, Hotiç (Ayakkabı), Mexx, Beymen, Yargıcı, İnci (Ayakkabı), Atasay (Mücevher), Stefarel, Top Shop, Mango, Derimod, Benetton, Y.London, Verda, Prestij, Koton, Sarar, Sisley, Adil Işık, Copine, Lacoste, Mudo, Adres, Loco, Clup Dame, Sxtweens, Question. Sık sık yeniledikleri vitrinlerinde günümüz modasından örnekler sunuyorlar.

Nişantaşı’nın “Benden alışveriş yap!” diye bağıran butiklerinin arasında daha mütevazı bir duruşu olan Inui, tasarımcıları biraraya getiriyor.

YesilTopuklar.com'la Nişantaşın'nda Bir Gün!

Nişantaşı’nda Yeme-İçme

Trafiğe kapalı sokaklara kurulan açık hava kahveleri ile Nişantaşı Avrupa kentlerini aratmıyor. Paris, Viyana havası yaşatan mekanlar öğlen saatlerinde çevrede çalışanların ziyaretleri ile daha da renkleniyor. Yorgunluk molalarının gözde yerleri ise Saray Muhallebicisi, Zamane Kahvesi, Mado Nişantaşı, Cafe Nero ilgi çeken yerler olarak rağbet görüyor.

YesilTopuklar.com'la Nişantaşın'nda Bir Gün!

Nişantaşı’nda Dekorasyon Durakları

Dekorasyon tutkunlarından büyük ilgi gören All Happy Days, provance dekorasyon stilinin tüm sıcaklığı, romantizmi ve naifliğini taşıyan koleksiyonunu dekorasyon tutkunlarının beğenisine sunuyor. Oturma odalarından, yatak odalarına mutfaktan banyoya kadar yaşadığınız tüm alanlara, provance stilindeki mobilyalar, avizeler, perdeler ve çeşitli dekorasyon objeleri ile, yeniden romantizm ve sıcaklık katan All Happy Days koleksiyonu ile tasarım tutkunlarına farklı heyecanlar sunmaya devam ediyor.

Cihangir’de Fransız ve İngiliz havasını soluyan butiği Atölye Mariposa ikinci şubesi ile Nişantaşı‘na ışınlanmış… Bu naif butik büyüklere masallar tadında binbir çeşit romantik obje ile dolu. Listeyi uzatmamak adına porselenden dekoratif eşyalara mobilya ve elbiselere kadar deyip geçiyorum. Say say bitmez yoksa. Çoğunun eşini benzerini bulman imkansız, ya tek getiriliyor ya da sınırlı sayıda. Anıları canlandıracak, enteresan bir hediye arıyorsan mutlaka uğramalısın.

YesilTopuklar.com'la Nişantaşın'nda Bir Gün!

Nişantaşı’nın Göz Bebeği City’s Nişantaşı

Nişantaşı’nın lüks markalarıyla bilinen alışveriş merkezi City’s Nişantaşı, yılda 2 milyar liralık ekonomik değer yaratıyor. Bünyesindeki lüks markalarıyla bilinen City’s Nişantaşı, hitap ettiği A+ müşterilerin yanı sıra bundan sonra her kesime hitap eden mağazalara da yer verecek.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *