New York’ta Beş Minare’ye İstanbul Galası

New York’ta Beş Minare’ye İstanbul Galası

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrolünü oynadığı “New York’ta Beş Minare”nin ilk gösterimi önceki akşam Kanyon AVM’de yapıldı…

Film, aralarında siyasetçi, televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmenleri, yapımcılar, yönetmenler ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı 200 davetli tarafından izlendi. İstanbul, New York ve Bitlis üçgeninde çekilen filmin galasına, filmin Hollywood’lu oyuncularından Danny Glover ve Gina Gershon’ın dışında tüm ekip katıldı. Haluk Bilginer, Robert Patrick, Mustafa Sandal, Engin Altan Düzyatan, Ali Sürmeli, Erkan Petekkaya ve Salih Kalyon gibi isimler de galadaydı.

Kırmızıgül: New York’ta Beş Minare en iyi filmim…

Mahsun Kırmızıgül, ilgiye teşekkür ederken yaklaşık 1,5 yıldır çekimleri devam eden filmin seyirciyle buluşuyor olmasından çok heyecanlandığını dile getirdi. Kırmızıgül, ‘New York’ta Beş Minare’nin önceki filmlerinden daha iyi bir film olduğunu söylerken, Amerikalı oyuncu Robert Patrick, Kırmızıgül’e ve yönetmenliğine övgüler yağdırdı. Bitlis’te töre cinayetiyle sona eren filmi izleyenlerin ilk yorumu, “Hollywood filmi gibi başladı, Türk filmi gibi bitti” şeklinde olurken, galaya gelenlerin çoğu filmi çok iyi bulduklarını söylediler. “New York’ta Beş Minare” cuma günü 820 kopya ile gösterime giriyor.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *