Limonun Cilt Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Limonun Cilt Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Limonun Cildimize Olan Faydaları Nelerdir?

Limon her mutfağın olmazsa olmazlarından… Limonu sadece yemeklerimize lezzet katması için değil, cildimizi güzelleştirmek içinde kullanabileceğimizi biliyor muydunuz? Cildin yanı sıra saçlara da sağladığı faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış limonun faydalarına bir göz atalım ister misiniz?

Limonla Cilt Lekelerinizden Arının!
Sivilcelerin bıraktığı izler, güneş veya hava koşulları sebebiyle cildinizye oluşan lekeler ve hamilelik sonrası izler için oldukça faydalı olan limon, uygulaması oldukça basit olan kürlerle bu sorunların önüne geçmenize olanak sağlıyor. Yapmanız gereken pamuk yardımıyla günde bir defa leke olan bölgelere limon suyu sürmek. Uygulama neticesinde zamanla lekelerin renklerinde değişim olduğunu farkedeceksiniz.

Koku Kokuları Limon İle Engelleyin
İçeriğindeki sitrik asit sebebiyle limon sıcak yaz günlerinde terleme ile ortaya çıkan ve kötü kokuya yol açan bakterileri yok eder. Bu sebeple sıcak yaz günlerinde katkı maddeli deodorantları kullanmak yerine küçük bir limon ile kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Limon Suyuyla Gelen Tazelik
Vücudunuza bir iyilik yapın! Limon suyu, tuz ve zeytinyağı ile doğal bir vücut peelingi elde edebilirsiniz. Bu yolla, doğal yöntemlerle vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Benzer uygulamaları ballada yapabilirsiniz. Balda cildimiz için doğal bir kurtarıcıdır. Detaylı bilgi için daha önce hazırladığımız Balın Cildimize Olan Faydaları konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *