YeşilTopuklar - Online Alışveriş

Kansere Karşı “Global Pembe Başörtüsü Hareketi” Başlatıldı

Kansere Karşı “Global Pembe Başörtüsü Hareketi” Başlatıldı

pembe başörtüsü günü

  • Kansere Karşı Pembe

Ekim ayı dünyada ‘göğüs kanseri bilinçlendirme ayı’ olarak ilan edildi. Sembolü de pembe kurdele. Kampanyaya moda markaları da destek veriyor. Sattıkları her pembe kıyafetten ve kurdeleden kazandıklarının bir miktarını Susan G. Komen Göğüs Kanseri Araştırma hesabına yatırıyorlar.

Nike ve Reebok markaları da göğüs kanserine karşı bilinçlendirme kampanyasına katıldı ve ekim ayına mahsus pembe fiyonklu spor ayakkabılar tasarladı. Get Fit markası da pembe fiyonklu spor çoraplar üretmiş. Lacoste’un normalde yeşil olan timsah amblemi ise bu ay pembe oldu ve daha bir çok markanın da desteği alındı.

  • Kansere Karşı “Global Pembe Başörtüsü Hareketi” Başlatıldı

Her sene Ekim ayının son çarşambası dünyada ‘Pembe Başörtüsü Günü/Global Pink Hijab Day’ ilan edildi. Göğüs kanseri bilinçlendirme ve araştırma çalışmalarını desteklemek üzere üç Müslüman kadının başlattığı bir hareket bu.

Amerika’dan sonra, Kanada, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Katar ve Mısır’a kadar uzanan harekete geçtiğimiz yıl on bin kadar kadın katılmış. Bu yıl 29 Ekim çarşamba gününe rastlayan Pembe Başörtüsü Günü’nde her sene olsudu gibi sadece Müslüman hanımlar değil, bütün kadınlar faaliyet gösterecek. O gün başörtüsü, fular ya da pembe fiyonk takarak ve göğüs kanseri araştırmalarına yardım yaparak hanımlar destekleyecek. Daha fazla bilgi almak ve hareketi desteklemek için www.pinkhijabday.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *