Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Hatt Art Collection’un En Yeni Çanta Modelleri

Hatt Art Collection’un En Yeni Çanta Modelleri

Kadem-i Şerif

Hatt Art Collection’ın Eşsiz Çantalarıyla Kendinizi veya Sevdiklerinizi Şımartın!

Osmanlı’nın eşsiz sanat miraslarından olan Ebru ve Hatt sanatlarını birleştirerek eşsiz çantalar tasarlayan moda tasarımcısı Ceyda Basmacı Esendemir ile yaptığımız keyifli röportajı hatırlarsınız. İlk kez YeşilTopuklar.com’da tanıtımı yapılan bu çantalar kısa sürede o kadar ilgi gördü ki, son dönemlerin en gözde cafe butiklerinden Naquesh‘ın vitrinlerinde hemen yerini aldı.
Ya Vedud
Ceyda Basmacı Esendemir‘i hatırlamayanlar için kısaca bahsedelim;

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi mezunu olan Basmacı, 2008 yılında moda dünyasına atılmış muhafazakar tasarımcılardandır. Türk Tezyini Sanatlarından Hat ve Ebru sanatlarını birleştirerek farklı tasarımlar hazırlamaktadır. Son olarak Osmanlı Hat sanatından çok nadide örnekler taşıyan şık, anlamlı ve tamamı el işçiliği olan çantalar hazırlamaktadır.

Vav Çiçeği
Hatt Art koleksiyonu röportajımızı yaptığımız günden bu zamana daha da gelişti. Çantalara farklı anlamlar katan bu koleksiyon 2 ana temadan oluşuyor. Bunlar KÜFI HATT ve SÜLÜS HATT
Ah Minel Aşk
Küfi Hatt; Arap yazısının düz ve köşeli çizgilerle yazılan eski bir veya İslamiyetin ilk yüzyıllarında “Himyerî” yazısının değişmesiyle oluşan; dik, sert, köşeli bir yazı türü olarak bilinir.
Çifte Vav
Sülüs Hatt; Arap alfabesiyle yazılan bir tür süslü yazı veya Hicrî IV. yüzyıl sonlarında ortaya çıkan, nesihe benzer, kalınca bir yazı olarak bilinir. Günümüzde evlerde, işyerlerinde ve camilerin duvarlarını süsleyen ve küçük ve büyük levhalarda, kitabelerde görülür.
Vav Gemisi

Hatt Art Koleksiyonu’nun Fiyat Bilgileri ve Online Alışveriş için Tıklayın!

Ulucami Vavları

Anneler Gününe Özel %25 İndirim İmkanı

Sınırlı sayıdaki bu eşsiz çantalar şimdi Anneler Günü‘ne özel %25 indirimle satışa sunuluyor. Annenize hediye edeceğiniz bu tamamı el işçiliği sanat eseri çantalar ile onları bu özel günlerinde daha da mutlu edebilirsiniz.
Ehlen ve Sehlen Nar Çiçeği
Ehlen ve Sehlen Siyah
Kübra (Kişiye Özel)

Online sipariş ve fiyat bilgisi için www.hattart.com
Telefon: 0 554 829 13 98

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *