En Okunası Muhafazakar Yaşam Dergisi, ENDA

En Okunası Muhafazakar Yaşam Dergisi, ENDA

Enda-Dergi-Röportajı

Enda Dergi en yeni tesettür giyim modelleri, ünlü modacılar, dekorasyon trendleri, en yeni mekanlar ve daha bir çok konuda muhafazakar hanımları bilgilendiriyor…

YesilTopuklar.com ‘a özel soruları yanıtlayan derginin koordinatörü Nesibe Ketenci hanımdan öğreniyoruz ki uzun yıllar tekstil işiyle ilgilenen Sevgi Sabancı hanım da Nisan ayından itibaren derginin editörlüğünü yapacak.

Enda Dergi üretken, sorumluluk sahibi ve enerjisi son derece yüksek bir dergi. Tesettürlü hanımlara yönelik olarak geniş bir içeriğe sahip Enda Dergi‘nin koordinatörü Nesibe Ketenci ile Enda Dergi üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

* Öncelikle Enda’nın kuruluş öyküsünü dinlemek isteriz, bir dergi yayınlama fikri nasıl ortaya çıktı?

Nesibe Ketenci: Bundan tam olarak 1 yıl önce fikir oluştu. Tolumsal yaşam değerlerini rencide etmeden hassasiyet göstererek bişyeler yapmaya çalışabilmeyi hedefledik . İlk günden beri salt düşüncemiz şu idi manevi değerlere sahip çıkmak ve Türk yaşam değerlerine sahip çıkmak idi İnşallah bu amaç doğrultusunda çizgimizi bozmadan ilerlemeyi hedefliyoruz .

* Dergiciliğin ilk ve en önemli adımlarından biri de yayına çıkılacak isme karar vermektir, Enda ismi nasıl doğdu? Neden Enda?

Nesibe Ketenci: Enda isminin doğuş hikayesi şu şekilde oldu. Arkadaşlarla bir araya gelmiş bu konu ile ilgili olarak görüşmelerde bulunuyorduk ve anlamı en yüce olan tüm isimlerin üzerinde saatlerce düşünüldü son olarak Enda ismine karar verildi.

* Ülkemizde özellikle muhafazakar bayanlara hitap eden farklı dergiler bulunmasına rağmen Enda’yı çıkardınız. Enda’yı diğerlerinden ayıran farklılıklar nelerdir?

Nesibe Ketenci: Çeşitlilik her zaman güzeldir kadınlara yönelik evet birçok dergi çıkıyor, dergilerin hepside farklı alanlardan kitleye hitap etmeye gayret ediyor. Enda’nın amacı ise halkımızın manevi değerlerine saygı duyan ve onlara olabildiğince farklı bir dergi çıkarmaya gayret edebilmek . Türk halkı her zaman her şeyin en güzelini hak ediyor. Dergi sayısının artıyor olması bizi yaptığımız iş açısından her zaman daha iyiye gitmemiz için bir vesile olarak görüyorum.

Sevgi-Sabancı-Enda-Dergi-Editörü

Sevgi Sabancı artık Enda Dergi Editörü…

* Derginizin künyesinde başarılı ve tanınmış isimleri görüyoruz, biraz ekibinizden bahseder misiniz?

Nesibe Ketenci: Enda’nın görünmeyen yüzü sizin de bahsettiğiniz gibi oldukça başarılı isimleri barındırmakta . Amacımız hiçbir zaman okuyucularımıza sadece modayı sunmak olmadı yada magazinsel hikayeler . Hep şunu istedik evet moda olsun çekimler olsun ama bu dergi yani muhafazakar yaşayan insanların tümüne hitap etsin amacını taşıdık hep.

Bu şekilde bir amaca sahip olunca çevremizde bulunan Asuman Dayı hanımefendi Sevgi Sabancı hanımefendi Berna Can hanımefendi Emre Başman beyefendi, Mustafa Ketenci beyefendi gibi değerli insanlarla görüştük ve bu insanlar bugün 8. Sayısı çıkmış olan dergimize ilk günden beri hep destek oldular . Tabii tüm bunların dışında bize destek olan diğer arkadaşlarımızı göz ardı edemiyorum onlara da buradan teşekkür ediyorum . Her ay hazırlık aşamasında iken bir sonraki sayıda kimlerle görüşmemiz gerektiğine dergiyi hakettiği yere taşıyabilmemiz neler yapılması gerektiğine dair ciddi zaman harcanıyor . Daha okunası ve gençlerimize özellikle başarılı insanların hayat hikayelerini örnek gösterme amacındayız.

Bu röportajımızda ilk kez sizlere şunu açıklamak istiyorum Nisan sayımızdan itibaren dergimizin editörü Sevgi Sabancı hanımefendi.

* Özellikle muhafazakar bir içeriğe sahip olduğunuz için sormak isteriz, gelecekle ilgili vizyonunuz nedir?

Nesibe Ketenci: Elbette haklısınız muhafazakar ve toplumsal değerlere sahip çıkan bir çizgimiz var inşallah bu durum hep bu şekilde devam eder bizler bunun için elimizden geleni yapacağız.

* İçeriğinizi seçerken nelere dikkat eder, nelerden ilham alırsınız? Bu konuda özellikle dikkat ettiğiniz veya koruduğunuz bir misyon var mıdır?

Nesibe Ketenci: İçeriğimize her ay danışmanlarımızla yaptığımız görüşmelerle karar veriyoruz hazırlanan taslaklar üzerinde. Moda çekim ve kombinelerimiz konusunda ise özellikle kullandığımız model ve görüntü çok önemli eğer kullanılan mankene örtü takıyor iseniz kural ve kaidelere uymak gerekir. Ben burada kimseyi örtünme şeklinden dolayı yargılamıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın ama şuda bir gerçek örnek model oluşturuyoruz bizler ve gençlerimize doğru örnekler olmamız gerekir. Bu bağlamda bizler gerekli hassasiyeti göstermek adına inşallah elimizden gelen hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz.

* Farklı ülkelerdeki muhafazakâr bayanlara özel bir projeniz var mı? Enda’yı farklı dillerde de yayınlanmış haliyle görebilecek miyiz?

Nesibe Ketenci: İnşallah bunlar geleceğe ait planlarımız arasında. Bu ay moda editörü olarak Seçkin İlker Hanımefendi ile çalışmaya başladık Seçkin hanım bu ay yeni sürprizler hazırlıyor. Yurt dışı açılımımızda ki gelişmeleri yakında sizlerle paylaşacağız inşallah.

Enda-Tesettür-Dergisi

* Enda VIP nedir? Ne gibi farklılıklar taşır?

Nesibe Ketenci: Enda Vıp çıkış noktası olarak şunu hedefledi gruplarının içerinde gerek tarz gerekse fiyat anlamında ve gerekse tasarım olarak kendini farklı ifade edebilen ürünlere yer verdiğimiz sayfalarımız.

Enda, sosyal medya takipçilerine pırlanta kolye hediye etti..

* Sosyal Medya günümüzün en etkin tanıtım platformlarından biri sizler sosyal medyayı etkin kullanıyor musunuz?

Nesibe Ketenci: Elbette günümüzde sosyal medya insanların birbirine kolayca ulaşabildikleri bir nokta Enda Dergisi olarak sosyal medyada okuyucularımız için kampanyalar düzenlemekteyiz. En son olarak abonelerimize pırlanta kolye hediye ettik. Dergimizle ortak çalışma yapan firmalarla çeşitli kampanyalar düzenleyerek hem firmalarımızın daha tanınmasını sağlamaya hem de dergimizin okuyucuları ile paylaşımımızı arttırmaya gayret ediyoruz.

* Derginizi almak veya abone olmak isteyen ziyaretçilerimiz için sormak isteriz, derginiz yurtiçinde ve yurtdışında hangi bölgelere ulaşıyor?

Nesibe Ketenci: Dergimiz şu an için Türkiye’nin her noktasında bulunulabilmekte ve dünyanın birçok noktasından da abonelere sahibiz ve bunların sayısı her geçen gün artmakta.

* Değerli vaktinizden ayırıp bizimle bu söyleşiyi gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ederiz, son olarak ziyaretçilerimize özellikle belirtmek istediğiniz bir husus var mı?

Nesibe Ketenci: Sektöre uzun süredir kaliteli hizmet veren YesilTopuklar.com sitesine öncelikle teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Enda Dergi Facebook
Enda Dergi Twitter

1 Yorum Bulunuyor

  • 2014-06-09 | Permalink |

    Paylaşımınız için teşekkürler, kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin!

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *