YeşilTopuklar - Online Alışveriş

Dünyada Baharı Doyasıya Yaşayabileceğiniz Parklar

Dünyada Baharı Doyasıya Yaşayabileceğiniz Parklar

Dünyada Baharı Doyasıya Yaşayabileceğiniz Parklar

Merhaba, YeşilTopuklar‘daki ilk yazımla karşınızdayım. İnşallah hayırlı olur ve güzel paylaşımlar yaşarız.

Bahar geldi ve havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı. Bahar en güzel açık havada parklarda yaşanır. Ben de size bu yazımda Dünyada baharı yaşadığım en güzel parkları anlatacağım.

Birçok gelişmiş metropolde çok büyük şehir parklarına rastlarsınız. İçinde gezebilir, oyun parklarında çocuklarınızı oynatabilirsiniz. Öyle güzel ve büyüktürler ki dışarısının o koşuşturmasını ve hareketliliğini unutursunuz. Çok dinlendiricidirler. Oralarda yürümenin gezmenin tadı bir başkadır. İşte size dünyada huzuru hissettiren doğası ve yeşilliği ile en güzel şehir parkları

Central Park ABD

1- Central Park – ABD

Şüphesiz ki dünyanın en güzel parklarından biri. Öyle ki Manhattan’ın göbeğinde. Amerika denilince aklımıza gelen o yüksek binaların tam orasında. Bir anda sizi şehirden koparıp uzaklara götüren bir park. İçerisinde şimdiye kadar izlediğiniz Amerikan filmlerinin pek çok sahnesinin çekildiği yerleri görüp gezerken kendinizi film yıldızı gibi hissedeceksiniz. Parkın içinde pek çok gölet mevcut. Central Park‘ı yürüyerek gezebileceğiniz gibi, bizim gibi bisiklet kiralayarak yada fayton kiralayarak gezebilirsiniz. Park çok büyük, bu sebeple tavsiyemiz bir araç kullanmanız.

Tiergarten Berlin Almanya

2- Tiergarten, Berlin – Almanya

Almaya’nın en büyük metropollerinden biri olan Berlin’in merkezinde, her mevsim farklı ama baharda dahabi güzel şehir parkı Tier Garden. Tüm şehrin içine yerleşmiş sakin yeşillik piknik yapabileceğiniz çimlerde dinlenebileceğiniz muhteşem bir park. Yine tavsiyemiz bu parkı da bir araç ile gezin. Biz bisiklet kiralamayı tercih ettik güzel de oldu. Çocuğunuz var ise çekinmeyin ona da koltuk mevcut.

Vrelo Bosne Parkı Saraybosna

3- Vrelo Bosne Parkı, Saraybosna – Bosna Hersek

Saraybosna’nın her yeri ayrı bir park, ayrı bir güzellik ama bu park da görülmeye değer. Zaten doğası muhteşem olan bu şehirde parkı daha da güzel. Söylenenlere göre şehrin zenginleri bu parkın içindeki villalarda yaşıyorlarmış. Villalar gerçekten çok güzel. Parkın içinde göletler, çocuk oyun parkları mevcut. Spor yapanları, gezintiye çıkanları görmeniz mümkün. Biz yine bu büyük parkı bir vesait ile gezmeyi planladık ve bu sefer faytonu tercih ettik, tavsiye ederiz.

Botanik Bahçesi Batum

4- Botanik Bahçesi, Batum – Gürcistan

Dünyanın en büyük 2. Botanik Bahçesi olarak geçen parkın içerisinde hiç görmediğiniz çeşit çeşit bitkilere rastlayabilirsiniz. Değişik bitkileri seyredebileceğiniz gibi muhteşem deniz manzarasına da bayılacaksınız. Bu parkda inanılmaz büyük. Bu sebeple parkın içerisinde tur yapan golf arabaları olarak bildiğimiz araçları kullanmanız tavsiye edilir.

Golden Gate Park

5- Golden Gate Park, ABD

Söylenen odur ki Newyork’un Central Park’ından büyükmüş. Hakikaten inanılmaz huzurlu, sakin, dingin, temiz ve düzenli bir park. Şehrin biraz dışında ama parka giderken yoldaki manzara muhteşem. Parkın içerisinde iki tane müze ve japon ağaç parkı var. Herşeyi anladım da üzerinde hiç bir şekilde yaprak olmayan aslında çok da bir şeye benzemeyen japon ağaçlarından neden park yapmışlar çözemedim, Şimdi sizde resimleri görünce belki bana hak verirsiniz. Japon ağaçlarının bulunduğu parkın arkasındaki müzesinin en üst katındaki seyir tepesine mutlaka çıkın, manzara süper.

Villaggio Mall

6- Villaggio Mall, Doha – Qatar

Bir çöl ülkesinde park evet gerçek. Villaggio Mall’un etrafında göletlerin köprülerin olduğu çok güzel park sakın gezmeden dönmeyin bir de çocuğunuz var ise çok güzel oyun bahçeleri var. Göletlere bakan cafe de özel demlikle gelen çaydan içmenizi tavsiye ederim.

Dünya’daki parklar sayılmakla bitmez. Ben gördüğüm bir kaçını sizlerle paylaşmak istedim. Bir sonraki seyahat yazısında görüşmek üzere.

Zaman Az Gezilecek Yer Çok….

Cansu KARADAĞ
www.gezionerileri.com

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *