Yeşiltopuklar Online Alışveriş ve Tesettür Giyim

Bir Danış, Üç Öğüt Al…

Bir Danış, Üç Öğüt Al…

Eğitimci ve İlahiyatçı Tuba İnciler, psikolog Dilek Akıcı Tayanç ve diyetisyen Rabia Şaşmaz; Mozaik Danışmanlık Merkezi’nde birlikte çalışıyor. Yalnız, onlarınki sıradan bir beraberlik değil; tam bir ekip çalışması. “Danıştığım kişi bana bir telefon kadar yakın olsun” diyorsanız; bu merkezi tercih edebilirsiniz…

Tuba İnciler, genç ve başarılı bir program sunucusu. Her perşembe Hilal TV ekranlarından ‘Mozaik‘ programıyla sesleniyor izleyenlere. Hayatı anlamlandıran etkinlikleri bir mozaik olarak paylaşıyor. Programın içeriğinde; çocuk eğitimi, sağlık, yemek tarifleri, pratik bilgiler, aile içi iletişim, kısacası hayatın rengini yansıtan tüm detaylar var.

Bir çocuk annesi Tuba Hanım, nazik ve güler yüzlü… Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra beş yıl boyunca radyo programcılığı yapmış. Bir süre sonra ekranda bulmuş kendisini. Beş yıldır Hilal TV‘de program sunuyor. Çalışırken uzunca bir süre ‘yaşam koçluğu’ ve ‘davranış bilimleri’ eğitimlerine devam etmiş. Eğitim seminerlerine katılmış, sertifika almış. Beş yıldır farklı yerlerde eğitimci ve yaşam koçu olarak çalışmış. Mozaik programına üç yıl önce bir gün psikolog Dilek Akıcı Tayanç’ı davet etmiş. Bundan birkaç önce de diyetisyen Rabia Şaşmaz’ı… Aralarındaki muhabbet, Mozaik programıyla sınırlı kalmamış. Tuğba Hanım, Dilek Hanım ve Rabia Hanım ile bir ekip oluşturup Fatih’te Mozaik Danışmanlık Merkezi’ni açmışlar.

Diyet yapanlara telefonla destek

‘Diyet’ deyince sinirlerimiz bozuluyor. Sağlıklı beslenmeyle ilgili görüşmek istiyorsanız Mozaik’te Rabia Hanım ile tanışmanızda fayda var. Diyetisyen Rabia Şaşmaz, Hacettepe mezunu. Şu sıralar, bireysel danışmanlık veriyor. Evlilik okulu ve hamilelik okulunda da arkadaşlarına yardımcı oluyor. “Diyet hazırlarken ‘uygulanabilirliği’ en yüksek seviyede tutmak benim için çok önemli. Açıkçası bu konuda katı kurallar koyma taraftarı değilim. Kişiyi anlamaya gayret gösteriyorum. Yapabilecekleri konusunda anlaşıyoruz. Ne yiyeceği konusunda telefonla bire bir görüşüyorum.” diyor Rabia Hanım. Diyette en korktuğumuz şey, ‘mahalle baskısı’ konusunda rahatlatıyor. (Mozaik Danışmanlık Merkezi İletişim: 05359796406)

“Önce kendinizi tanımalısınız”

Psikolog Dilek Akıcı Tayanç, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. İki yıl boyunca danışmanlık üzerine eğitim almış. Sekiz yıldır hastanelerde, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, özel firmalarda, özellikle ‘bireysel danışmanlık’ üzerinde çalışmış. Şu sıralar Mozaik’te bireysel ve gruba yönelik danışmanlık hizmeti veriyor. Evlilik okulu ve hamilelik okulunun da bir parçası aynı zamanda. “Bizim bilmediğimiz dokuz yüzden fazla katımız var. Farkında olmadığımız yönlerimizle tanışırsak bütün ilişkilerimizde başarılı olabiliriz. Kendimizi tanımamız en önemlisi. Tanırsak, problemleri çözebiliriz.” diyor Dilek Hanım. Merkezdeki ekibin bir parçası olarak danışmanlık hizmeti vermeye çoktan hazır.

Diksiyon ve görgü dersine buyrun!

Diksiyon, protokol ve görgü kuralları dersi, çalışma hayatında aktif ve başarılı bir rol alabilmek isteyenler için büyük bir artı. Daha çok gençlere yönelik gibi görünüyor. Bu dersler haftada iki gün yapılıyor ve toplamda altı ay sürüyor. Eğitime psikolog Dilek Akıcı Tayanç ve eğitimci ve yaşam koçu Tuba İnciler katılıyor. Diyetisyen Rabia Şaşmaz ise gerektiği durumlarda desteğini eksik etmiyor. Yeni birileriyle tanışma faslı, telefonla konuşma adabı, ilişkileri sağlıklı bir şekilde devam ettirebilme; derslerin temel konuları. Dersler, 6 kişilik ama bire bir ilgileniliyor. Merkezde, bireysel eğitimin yanı sıra kurumlara da ‘kurumsal hizmet yönetimi’ dersleri veriliyor.

Anne adayları anneliğe hazırlanıyor

Anne karnında bir bebek, beşinci aydan itibaren etrafındaki sesleri duymaya başlarmış. Bu yüzden çocuğa zekâsını açacak müzikleri, Kur’an-ı Kerim tilavetini ve çeşitli duaları dinletmenin gelişimi için çok faydalı olduğunu söylüyor, Mozaik Danışmanlık Merkezi ekibi. Merkezin en güzel hizmetlerinden biri, ‘Hamilelik okulu’. Anne adaylarının taşıdıkları emaneti iyi bir şekilde yetiştirebilmeleri için aynı ekip eğitime birlikte giriyor. Onlara bu süreçte yapmaları ve yapmamaları gerekenleri anlatıyorlar. Hamilelik okulunun amacı; anne adaylarına bilinç kazandırma, onları anneliğe hazırlama. “Hamilelik dönemi, mutluluk verici anları çok olsa da genel itibarıyla sıkıntılı bir dönem. Anne adaylarının streslerini atmaları ve bu dönemi en rahat şekilde geçirmeleri için elimizden geleni yapacağız.” diyor Tuba İnciler. Belirli bir sınırlaması yok ancak siz de anne adayıysanız, üçüncü ve sekizinci ay arasındaki dönemde merkezin danışmanlık hizmetine gidebilirsiniz.

“Aileyi yeniden toparlamak için buradayız”

Ömür boyu yol arkadaşınız olacak kişiyi seçtiniz. Peki, siz ve müstakbel eş adayınız, evliliğe hazır mısınız? ‘Evliliğe ikna olmak kolay, sürdürmek zor olabiliyor’ diyor uzmanlar. Mozaik Danışmanlık Merkezi, yeni adım atanları evliliğe hazırlıyor. Evliliklerinde problem yaşayanları ise yeniden bir araya getiriyor. Kişinin dini olarak evlilikteki vazifelerini, insani vazifelerini, eşlerin birbirleri üzerindeki haklarını ve sorumluluklarını eğlenceli bir eğitimle hatırlatıyor. “Evlilikte en sık yapılan hata, davranışa değil; kişiliğe hakaret edilmesi. Bu durum ilişkiyi yerle bir ediyor. Sıkıntılar olabilir. Sağlık elden gidebilir. Saltanatlar yıkılabilir. Biz yıkılan saltanatları yeniden yapmak ve aileyi toparlamak için buradayız.” diyor Tuba İnciler. Mozaik’in en büyük avantajı; burada eğitimciler seans sonu telefonlarını kapatmıyor. Onlara istediğinizde kolaylıkla ulaşıp destek olmalarını isteyebilirsiniz.

Kaynak: Zaman

1 Yorum Bulunuyor

  • Kemal Kayagil (Ukrayna)
    2014-12-17 | Permalink |

    aile hakkinda yazdiginiz bir kitap varmi acaba?

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *