Yeşiltopuklar Online Alışveriş ve Tesettür Giyim

Bayanlara Özel Pilatesin En Doğru Adresi Şimdi Beylerbeyi’nde!

Bayanlara Özel Pilatesin En Doğru Adresi Şimdi Beylerbeyi’nde!

Bayanlara-Özel-Beylerbeyi-Pilates-Studio

Her Geçen Gün Değeri Daha İyi Anlaşılan Bir Spor: PİLATES

Birinci Dünya savaşında sakatlanan askerleri yeniden sağlığına kavuşturmaktan, Madonna’nın 40’lı yaşlarının sonunda sahip olduğu fit bedene kadar birçok şeyin sırrı olan pilates her geçen gün değeri daha da iyi anlaşılan bir spor…

Kalça ve bel kemiği rahatsızlıklarını gidermek, iskelet dengesini kurmak, vücuda doğru nefes almasını öğretmek, sağlıklı bir kemik yapısı kazanmak, sırt ve bel ağrılarından kurtulmak, düz ve biçimli bir karına, ince bir bele sahip olmak, dik durmak, zihni kullanarak bedeni kontrol altına almak, esneklik kazanmak pilatesin faydalarından sadece birkaçı.

“Bayanlara Özel” Pilatesin En Doğru Adresi: Beylerbeyi Pilates

Nisan ayında Beylerbeyi’nde açılan Beylerbeyi Pilates, yüzyılın gerçek egzersiz mucizesi pilates alanında başarıyla hizmet veriyor.

Beylerbeyi Pilates, bayanlara özel ders ve programlarıyla ilk pilates stüdyosu olma özelliğini elinde bulunduruyor!

Son dönemin en yeni ve başarılı işletmelerinden biri olan Beylerbeyi Pilates Studio‘nun kurucusu olan eski milli sporcu Arzu Kıroğlu Pehlivan  ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik…

Bayanlara-Özel-Beylerbeyi-Pilates Studio

Bize biraz kendinizden ve Beylerbeyi Pilates’den bahseder misiniz?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: 1980 Üsküdar doğumluyum. Evliyim ve 8 yasında bir kızım var. Babamın bir spor salonu vardı ve daha çocuk yaşta sporla ilgilenmeye başladım. İlk başlarda hergün bir spor branşına girerek eğleniyordum ama sonra profesyonel anlamda judo branşında ilerledim.

12 yaşında en küçük A milli sporculardan biriydim. Türkiye, Uluslararası ve Avrupa’da bir çok dereceler ve şampiyonluklar kazandım. 1996 senesinde sırf memleketimi merak ettiğim için tek tercihle Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne girdim. 2001 senesinde judoyu bıraktım ve bu zaman zarfında okulda bitti. Geldikten bir müddet sonra pilateste uzman eğitmen olabilmek için Balanced Body University (California USA)’nın tüm eğitimlerini aldım ve bu konuda birçok workshop ve programlara katıldım. İstanbul’da bir çok isim yapmış spor merkezinde eğitmenlik yaptım. En son İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürlüğü’nde spor ve egzersiz uzmanı olarak çalıştım ve en sonunda artık kendime ait bir yerim olmalı diyerek 1 Nisan 2012 tarihinde Beylerbeyi Pilates Studio‘yu açtım. 7 aydır burada uzman kadromuzla beraber değerli üyelerimize hizmet vermekteyiz.

Beylerbeyi Pilates’ten bahsetmek gerekirse; günlük yaşam kalitenizi arttıracak ve daha konforlu bir gündelik yaşam sürmenizi sağlayacak çalışmalarla uzman kadromuz eşliğinde üyelerimize hizmet veriyoruz.

Bayanlara-Özel-Beylerbeyi-Pilates-Studio

Bayanlara özel eğitim verdiğinizi biliyoruz, bununla ilgili daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Evet işinde uzman bayan eğitmenler eşliğinde özel dersler veriyoruz. Kendilerinin hiçbir şekilde rahatsızlık duymadan çalışabilecekleri bir studioya sahibiz. Kişilerin amaçları doğrultusunda; hamilelik öncesi ve sonrası toparlanma sürecindeki üyelerimiz ve diğer bayan üyelerimize:

 • Eklem ve kas rahatsızlıklarının azaltılması
 • Vücutta oluşan dejenerasyonlar
 • Ağrıların azaltılması
 • Kasların güçlendirilmesi ve esnekliğin artırılması
 • Vücudun sıkılaşması
 • Kas dengesindeki bozuklukların düzeltilmesi
 • Duruş bozukluluklarının giderilmesi
 • Günlük yaşamdaki aktivitelerin rahat yapılabilmesi
 • Stresin azaltılması sağlıklı ve zinde bir yaşam kalitesi için çalışıyor ve çalıştırıyoruz.

Beylerbeyi Pilatesi diğer pilates salonlarından ayıran baslıca özellikler nelerdir?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: En başta işinde uzman bayan eğitmenlerle eğitim veriyoruz. Pilates reformer dersleri veriyoruz. Postür analizi yapıp bireysel şikayetler ve rahatsızlıklar doğrultusunda pilates programımızı üyeye uyguluyoruz. Randevu usulü çalışıyoruz ve sabah 06.30 itibari ile derslerimiz başlıyor. İnsanların bizi ve pilates reformerı tanıyabilmesi için randevu alarak ücretsiz demo (20 dk) dersi veriyoruz. Esnek çalışma saatlerine sahibiz. Akşam geç saatlere kadar eğitim veriyoruz. Gelen üyelerimiz otopark sorunu yaşamıyorlar, otoparkımız mevcuttur.

Hizmetleriniz arasında çiftlere özel pilates eğitimi de bulunuyor, bu konu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Çiftlere özel çalışmalarımız var ve oldukça ilgi görüyor. Çünkü çiftler birlikte çok daha rahat bir çalışma sergiliyorlar. Randevu usulü çalıştığımız için müşterilerimizin birbiri ile karşılaşma durumu da söz konusu olmuyor ve uzman eğitmenlerimiz eşliğinde rahat bir şekilde derslerini yapabiliyorlar.

Pilatesin diğer spor dallarından farkı nedir?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Öncelikle pilates bir branş değildir. Daha çok rehabilite ve fizik tedavi amaçlı yapılan ve yaptırılan bir egzersiz sistemidir. Gelen kişiye önce postür analizi yapılır ve ağrı şikayet ya da rahatsızlıkları doğrultusunda kendisine uygulanması gereken program çıkartılır. Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Daha kaliteli bir yaşam için mutlaka pilates yapmalısınız.

Bayanlara-Özel-Beylerbeyi-Pilates Studio

Pilates TV’den izlenerek yapılabilecek kadar kolay bir spor mudur?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Böyle bir kaç teklif almıştım bende… Ama düşünmeden verdiğim tek cevap kesinlikle hayır olmuştur. Pilates birebir yapılması gereken ya da grup dersi olarak verilecekse 8 ila en fazla 10 kişiye verilen bir egzersiz sistemidir. (Eğitmen herkese hakim olabilmelidir.)

Bu eğitimi verecek kişinin donanımlı bir eğitmen olması çok önemlidir. Anatomi, kinesyoloji ve fizyolojiyi iyi bilmeli ve insan vücudunu çok iyi tanımalıdır. Sonuçta ekranda milyonlara sesleniyorsunuz ve bu insanların arasında bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz (omurga eğriliği), osteoporoz (kemik erimesi), osteopeni (kemik kırılması), kondromalazi (diz kapağı rahatsızlığı) ve daha bir çok rahatsızlığı olan insanlar var ya da bunun yanısıra duruş bozukluğu olan kyphotic, lordotic, flat back, sway back, forward head vb. olan insanlar var… Bu kadar insana hiç sağlık problemleri yokmuş gibi bu egzersizleri yaptırmayı şahsım adına güvenli bulmuyorum. Şayet kişi yukarıdaki rahatsızlık ya da duruş bozukluklarından herhangi bir tanesine sahipse, yapması ya da kesinlikle yapmaması gereken hareketler var. Fakat kişi bilmediğinden bunları yapabiliyor. Sağlıklı olduğunu düşündüğünden! Oysa bilinçsizce yapılan bu hareketler olan rahatsızlığı daha ileri seviyeye taşır ya da olmayan rahatsızlıklar getirebilir. Bizler birebir ders verdiğimiz halde üyenin duruşunu düzeltmesi için çaba sarfediyoruz. Ekrandan bakarak bunu yapmaya çalışmak ne kadar güvenli olabilir?  Sağlık ucuz birşey değil ve kolay da kazanılmıyor maalesef…

Bayanlara-Özel-Beylerbeyi-Pilates-Studio

Peki pilates tek başına yeterli midir? Bununla birlikte yapılması gereken diyet veya farklı beslenme kültürleri de bulunuyor mu?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Pilates yapılması için bizler, haftanın en az 2 günü normal, haftanın 3 günü ideal olanı diyoruz. Bunun yanısıra açık havada yürüyüş ya da kardiyo mutlaka öneriyoruz. Düzenli beslenme alışkanlığı çok önemli, sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmak isteyen üyelerimizi uzman diyetisyen Sahure Özay‘a yönlendiriyor ve birlikte bir diyet programı çıkartmalarını sağlıyoruz.

Beylerbeyi Pilates’te eğitim ücretleriniz nedir?

Arzu Kıroğlu Pehlivan: Ders ücretlerimiz paket alımlarına göre değişiklik göstermektedir.

Ancak şunu söyleyebilirim ki; sadece Yeşiltopuklar.com ziyaretçilerine özel olarak bizi tercih ettikleri takdirde aldıkları ilk pakete ‘Bir Ders Hediye’ edeceğiz ya da dilerlerse ilk ay %10 İndirim yapacağız. Tercih YesilTopuklar.com ziyeretçilerinin… 🙂

Beylerbeyi Pilates İletişim Bilgileri:
www.beylerbeyipilates.com
Adres:
Beylerbeyi Mah. Yalıboyu Cad. Arabacı Sok. No:10/7
Güneş Apt. (Beylerbeyi İş Bankası karşısı)
Telefon:
(0216) 318 11 52 –  (0506) 515 61 61
e-posta
: beylerbeyipilates@hotmail.com – beylerbeyipilates@gmail.com
Facebook
: Beylerbeyi Pilates

Arzu Hanım’la gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbet ve ziyaretçilerimize özel uyguladığı indirim için çok teşekkür ederiz.

1 Yorum Bulunuyor

 • emine
  2014-05-10 | Permalink |

  Guzel bir yere benziyor…ben de boyle bayanlara ozel bir merkez bekliyordum ilk firsatta ziyaret edip yakindan gorucem …iyi calismalar…

1 Trackback

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *