Balın Cildimize Olan Faydaları Nelerdir?

Balın Cildimize Olan Faydaları Nelerdir?

Balın Cildimize Olan Faydaları

Bal geçmişten günümüze en büyük şifa kaynaklarından biri olarak bilinir. Bir çok farklı türü bulunan bal, sayısız hastalığa deva olduğu gibi kuvvetlendirici etkiye de sahiptir. Balın sağlığımız dışında cildimize de fayda sağladığını biliyor muydunuz? Özellikle bu aylarda cildimiz yenilenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu konuda hem doğal hemde faydalı bir alternatif olan baldan yararlanabiliriz.

İşte balın antioksidan bir besin olmanın dışında cildimize sağladığı bazı yararlar;

Balın güçlü ve doğal bir nemlendirici olduğunu biliyor muydunuz?

Kuru bir cildiniz mi var? Döküntülü bir cilt yapısına mı sahipsiniz? Bir miktar zeytinyağı ve balı birbirine karıştırın ve cildinize sürün, 15 dakika beklettikten sonra ılık bir suyla cildinizi durulayın, cildinizde meydana gelecek değişikliği hemen farkedeceksiniz!

Kuru dudaklara bal ile son verin!

Cildiniz gibi dudaklarınız da kuru ve çatlaksa balın mucizelerinden faydalanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı bal ve şekeri, yarım çay kaşığı zeytinyağı ve vazelini karıştırarak kendinize doğal bir peeling hazırlayabilirsiniz. Haftada bir kez bu peelingi hazırlayıp uygulamanız kuru dudaklarınız için oldukça yararlı olacaktır.

Sivilce karşı balı kullanın…

Sivilce sorununuzun önüne balla geçebilmeniz mümkün, bir miktar balı sivilcenizin üzerine sürün ve üzerini yara bandıyla kapatın. 30 dakika sonra sonra bandı kaldırın. Bal yara ve yanıklara da fayda sağlar. Tazeleyici özelliği bulunmaktadır.

Benzer uygulamaları vücudunuzun farklı bölgelerine nem ve canlılık kazandırmak için kullanabilirsiniz. Balla gelen güzellik hem doğal hem de kalıcıdır.

2 Trackbacks

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *