Aşk, Sevgi ve Çay Üzerine…

Aşk, Sevgi ve Çay Üzerine…

Çay-Dükkanı-İndirim

Aşk, sevgi ve çay üzerine…

Aşk sevgiye tedrib, aşk sevgiye köprü.. Biri diğerine hedef, diğeri ötekine yol… Öyle bir haslet ki, dengi yok… Beşeri yanımızın yontulup, geriye uhrevi güzelliklerini bıraktığı bir hissiyat harmanı. İnsanın duygu merkezinde pompalanması ile maddi ve manevi geciş noktasıdır aşk.. Belki taşlaşmış yanımıza bir el değip, gönüle bir mimik, bir gülümseyiş kondurmasıdır. Çalınacak bir duygu gibi insanın içinde gizlenen bir ışık. Ve aslında gizli bir dünyanın gözle görülür duygusudur. Çift gözle nazar etmektir aşk.

Dünya gözüyle can gözü arasındaki perdeyi kaldırmaktır. İnsan işidir, gönül işidir. Yırtılan bir durgunluktur, bir kıpırdanış, ayaklanış, hayat bulma, nefes almadır, kalbe mertebedir. Ne var ki aşık için varsa yoksa aşktır.

Peki aşk kelimesinin özü nedir?

Aşk; manası sarmaşık olan Arapça bir kelimedir aslında. Misal olacağı üzere sarmaşık yeşerdiği yeri sarıp sarmaladığı gibi, aşk da aşığı saran bir mana olup çıkar karşımıza. Sesi ile özdeş olmasa da, manen özdeştir. Ve özüyle bir olan bu adın kendine has kokusu vardır ve gerçeğe ne kadar da yakındır aslında! Fidanın tomurcuklanması, yapraklanıp yeşermesi, dallanıp budaklanması değil de nedir aşk?

Aşkın yoldaşıdır çay

Mevsimi yoktur, bahar da sonbahar da ikramdır onun için, yaz da kış da.. Ve aşk bir nevi tedavi değil midir aslında? Tıpkı çay gibi… Aşkın yoldaşıdır çay… Aşk kıvamında bir kokusu, aşk kıvamında tadı vardır… Kalbi dolduran aşkın yanında, ruhu saran çayın buğusu vardır. Aşk nasıl kalbin baş köşesinde hep canlı tuttuğu bir başkalıksa, çay da aşk muhabbetlerinin olmazsa olmazıdır.

Ve bir çoğu, güzel bir hayatın ilk adımlarını, bir çay içerek atmıştır…

Aşıklar çoğu zaman aşkı ifade ederken bile çayı baz alır. Şair der ki;

İnce belli hecelerin deminden, güzelliğe uzanan ikram bu…
Belki de karanlığın bağrından, yüreğe uzanan sıcak bir tebessümün belirtileri,
Afiyet üzeri hayalde, çileye dokunan bir yudum samimiyet ile…

Çay Dükkanı’ndan Aşıklara Özel Çay

Çay Dükkanı çaya aşk duyan çay severler ve tüm sevgililer için çok özel bir ürün hazırladı. Çay Dükkanı‘ndan aşk misali keyifle yudumlayacağınız Beta Sweet Heart çayını www.caydukkani.com adresinden sipariş edebiliyorsunuz. Aynı gün kargo ile evinize kadar gelen bu şık kutuda Sri Lanka’nın özel çay bahçelerinde yetiştirilmiş orta sertlikte 50’şer adet sallama poşetler halinde siyah çay ve yasemin çayı bulunuyor.

Çay Dükkanı’nda dünyanın her yerinden en lezzetli çaylar da bulunuyor. Sevdiğiniz çayı sevdiğiniz insanla birlikte yudumlamanız için, Yeşil Topuklar okurlarına özel %10 değerindeki indirim kuponunu da kullanabilirsiniz.

Sevelim, sevilelim ve yudum yudum içelim diye aşkı… Çayı…

Kupon Kodu: YESILTD10

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *