Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı?

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı?

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı

Kadınların çantaları acil eşya dolabı gibidir. Ancak asıl gerçek, o dolabın ağzına kadar muhtemelen hiç ihtiyaç duymayacağımız şeylerle doldurulmuş olmasıdır.

Üstelik çantanın büyüklüğü ne kadar değişirse değişsin, içindeki tablo çoğunlukla aynıdır. Asıl ihtiyacımız olabilecek nesneleri yanımızda taşımayı genelde ihmal eder veya erteleriz, -ta ki onlara ihtiyaç duyana kadar-.

Sizin için ihtiyaç anında çantanızda olması gereken gününüzü kurtaracak eşyaların bir listesini hazırladık. Tedbir, pişmanlıktan iyidir. Çantamızın kalitesine ve markasına önem verdiğimiz kadar, içinde ne taşıdığımıza da önem verirsek çanta taşımanın hakkını vermiş oluruz. Akıllı hanımlar tedbiri elden bırakmaz, her duruma önceden hazırlıklıdır.

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı

Not defteri ve kalem…

Akıllı telefon ve tabletlerimiz not alma ihtiyacımızı fazlasıyla karşılasa da dünyanın bin bir türlü hali var. Siz yine de çantanıza küçük bir not defteri ve kalem koymayı unutmayın.

İhtiyaç duyduğunuzda etrafınıza çaresiz gözlerle bakarak kalem kağıt aramanıza gerek kalmaz.

Taşınabilir şarj cihazı…

Söz konusu akıllı cihazlar olunca hepimizin ortak problemi, şarjlarının çok çabuk bitmesidir. Başka telefonlara ait şarj cihazları telefonunuza zarar verebilir. Priz bulmak da her zaman mümkün olmayabilir.

İyisi mi siz yanınızda telefonunuzun marka ve modeline uygun bir taşınabilir şarj cihazı taşımayı alışkanlık haline getirin.

Yedek anahtar…

Anahtarınızı evde unutma veya kaybetme durumlarına karşı, cüzdanınızın iç bölmesinde yedek bir anahtar taşıyın.

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı

Kişisel bakım ürünleri…

Bütün bakım malzemelerinizi yanınızda taşıyın demiyoruz ama en azından soğuktan zarar gören cildinizi nemlendirmek için küçük boy bir nemlendiri krem, dudaklarınız için doğal bir dudak balmı, ıslak mendil, misvak veya diş fırçası taşıyın.

Ecza malzemeleri…

Görünmez kazalar, baş ağrıları, mide bulantıları olur olmadık yerlerde canınızı sıkmasın. Çantanızda ağrı kesici, yara bandı ve kolonya taşıyın.

Siz ihtiyaç duymasanız bile, ihtiyacı olan biriyle karşılaştığınızda ona yardım edebilirsiniz.

Akıllı Hanımların Çantasında Neler Olmalı

İğne iplik / dikiş seti…

“Yok artık!” demeyin, anne sözü dinleyin. Çanta boy dikiş setleri, hiç aklınıza gelmeyecek kazalarda gününüzü kurtarabilir.

Atıştırmalık yiyecekler…

Açlık konusunda çok hassas bir bünyeniz varsa çantanızda atıştırmalık kuru meyveler, bir paket bisküvi veya karanfil taşıyabilirsiniz. Yemek yiyene kadar açlığınızı yatıştırır.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *