YeşilTopuklar - Online Alışveriş

Abdülhamid Han’ın Torunu Nilhan Sultan’ın Çengelköy’deki Huzurlu Mekanı

Abdülhamid Han’ın Torunu Nilhan Sultan’ın Çengelköy’deki Huzurlu Mekanı

Çengelköy'de Osmanlı Rüzgarları Estiren Nilhan Sultan Köşkü

Çengelköy özellikle son zamanlarda kafeler açısından oldukça zenginleşen bir semt haline geldi. Merkezi konumu, deniz manzarası ve tarihi yapıları barındırması ile de güzel vakit geçirmek isteyenlerin aklına ilk gelen semtlerden birisi oldu. Bazı mekanlar ise farklılıklarıyla ön plana çıkarak, ziyaretçilerini kendisine bağlamayı başardı. Bu tarz mekanlara verilebilecek en önemli örneklerden bir tanesi de Çengelköy’de Osmanlı rüzgarları estiren Nilhan Sultan Köşkü. Abdülhamid Han Hazretlerinin torunu Nilhan Osmanoğlu‘nun sahibi olduğu bu köşk son derece huzurlu bir kafe haline getirilmiş ve yemyeşil ağaçlarla kaplı bir bahçede köprüyü seyre dalarak çayınızı, kahvenizi yudumlama imkanı sunulmuş. Şehrin karmaşasından ve koşuşturmacasından uzaklaşmak isteyen ve şöyle rahat bir nefes alma ihtiyacı hisseden herkes için oldukça kucaklayıcı bir kafe olarak ziyaretçilerine kapılarını açmış.

Çengelköy'de Osmanlı Rüzgarları Estiren Nilhan Sultan Köşkü

Akçeler, Çeşit Çeşit Türk Kahveleri ve Şehzade’nin Seçimi

Bu mekanın diğerlerinden en önemli farkı tabi ki içeri girdiğiniz an sizi sarmalayan Osmanlı havası. Gerçek bir Sultan’ın sahip olduğu bu kafede, ücretlendirmenin hem Türk lirası hem de akçe olarak karşılığının yazılmış olması, menüde yer alan birçok Türk kahvesi çeşidi ve Abdülhamit Han’ın torunları olan sultan ve şehzadelerin sevdiği kurabiyelerin sunuluyor olması sizde adeta o dönemde yaşıyormuş hissi uyandırıyor. Soğuk içeceklerin tamamının el yapımı olması, taze sıkılması ve bu içeceklerin küçük ikramlarıyla birlikte servis edilmesi mekanın asilliğini bir kez daha göz önüne çıkartıyor. İçeceklerin haricinde köşk yemekleri olarak çeşitli ızgaralar ve et yemekleri de menüde yer alıyor. Ayrıca farklı boyutlarda yemiş tabağı veya meyve ve kurabiye tabağı da ziyaretçilerinin isteği doğrultusunda hazırlanabiliyor.

Çengelköy'de Osmanlı Rüzgarları Estiren Nilhan Sultan Köşkü

Kahvaltısız olmaz

Tabi ki böyle güzel ve huzurlu bir mekanda günün en önemli öğünü de atlanmamış. 25 çeşit kahvaltılığı, bir tadanın bir daha vazgeçemediği lezzetli çaylarının sınırsız olarak servisi, bakırda yumurta sunulması ile kahvaltıda da oldukça iddialı olduklarını gösteriyorlar. Mekan sahiplerinin tüm bunlara ek olarak kahvaltı için size çok önemli başka bir vaadi daha bulunuyor; huzur. Doğa harikası bir ortamda, yeşillikler içinde ve olağanüstü manzaraya karşı yapılan kahvaltıda elbette huzur beraberinde geliyor.

Çengelköy'de Osmanlı Rüzgarları Estiren Nilhan Sultan Köşkü

Ayrıca kış aylarının vazgeçilmezlerinden biri olan kestane de burada, yanı başınızda odun ateşinde pişirilerek servis ediliyor. Odun ateşinin rahatlatıcı kokusunu duyarak, nostaljik duygular eşliğinde lezzetli bir çay ve kestane ile keyifli vakit geçirmeniz garanti ediliyor. Bütün bu güzelliklere ek olarak, mekanın otoparkının da bulunuyor olması ziyaretçileri için büyük avantaj sağlıyor. Böylece siz de park sorunu çekmeden, dost meclislerinin ve sevdiklerinizle birlikte olmanın keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Çengelköy'de Osmanlı Rüzgarları Estiren Nilhan Sultan Köşkü

Bir tatlı huzur almaya ihtiyacınız varsa, kendinizi adeta bir Osmanlı sultanı gibi hissetmek istiyorsanız ve bunun ötesinde gerçek bir Osmanlı Sultanı ile tanışmayı arzuluyorsanız o zaman size Çengelköy’ün bu eşsiz mekanı Nilhan Sultan Köşkü’ne gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Nilhan Sultan Köşkü İletişim:

  • Adres: Kuleli Mahallesi Kemalettin Tuğcu Sokak No:48 Çengelköy / Üsküdar / İstanbul
    34684 Çengelköy
  • Tel: (0216) 422 8750

Hazırlayan: Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *